Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EVET için destek istediler...

EVET için destek istediler...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve AK Parti Ereğli İlçe Başkanı M.Fatih Çakır ,Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek; hastane personeli, hasta ve hasta yakınlarından 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasında ’Evet’ demeleri noktasında destek istedi.AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı M.Fatih Çakır ve bazı Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri ile birlikte gerçekleştirdiği Hastane ziyaretinde ilk olarak Hastanenin Başhekim Vekili Vildan Türkeli’ni ziyaret etti. Türkeli’nden hastanenin genel durumu hakkında bilgi alan Milletvekili Ulupınar, “Ülkemizin genelinde otel konforunda hastaneler yapmaya devam ediyoruz.” dedi.Hastane yolu ile ilgili yaşanan sıkıntıyı dile getiren Başhekim Vekili Türkeli’ye, Ulupınar, sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulacağını söyledi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Çakır ise ziyarette, İlçede devam eden ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Postane ihalesinin yapılacağını ve Postanenin tekrar şehir merkezine gelerek ekonomik hareketliliğe katkı sağlayacağını ifade eden Çakır, okul yatırımlarının da son sürat devam ettiğini söyledi.

Bir süre önce Zorlu Grup ve Arçelik’e yazdığı mektuplardan da söz eden Çakır, “Bu şirketlerin ürettikleri malların sacları buradan, Erdemir’den gidiyor, profillerini de araştırdım Çınar Boru’dan alıyorlar. Ben naçizane bir işadamı olarak bu iki şirkete Ereğli’ye yatırım yapmaları konusunda birer mektup yazdım. Biz bu konuda girişimlerimizi sürdüreceğiz. Halk oylaması sürecinden sonra Milletvekillerimizin de desteklerini alarak bu iki şirketin yönetim kurulu başkanları ile görüşmek istiyoruz. Zorlu Grup ve Arçelik, burada da üretim yapıp mallarını Türkiye’nin dört bir tarafına ulaştırabilir. Erdemir, kendine rakip görmediği alanlarda faaliyet gösteren şirketlere limanını açıyor. Bu nedenle Erdemir limanını kullanabilirler. En ucuz maliyetli taşımacılık, deniz taşımacılığıdır. Buradan Akdeniz Bölgesi’ne, Ege’ye ve diğer tüm bölgelerimize deniz yoluyla mallarını ulaştırabilirler. Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Bu şirketlerin buraya yatırım yapmalarını sağladığımız takdirde, yan sanayileriyle birlikte en az 5 bin kişiye istihdam kapısı açılacak” dedi.

Milletvekili Ulupınar,  Başkan Uysal ve Ereğli İlçe Başkanı Çakır ile  beraberindekiler daha sonra poliklinikleri gezerek hasta ve hasta yakınlarıyla tek tek görüştüler, 16 Nisan’da yapılacak olan ve Anayasada 18 maddenin değişmesini öngören halk oylamasından ’Evet’ çıkması yönünde destek istediler.Vatandaşların, sağlık başta olmak üzere kendilerine ilettikleri diğer sorunları da yakından dinleyen Ulupınar ve Çakır, hastanelerin doktor eksikliğinin en kısa süredegiderileceğini ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde sorunların çok daha kısa sürede çözüme kavuşturulacağını ifade ettiler.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın