Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Eskrim’de Uluslararası Başarı !.

Eskrim’de Uluslararası Başarı !.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Eskrim’de Milli sporcu Damla Demirkol’un, sezonun ilk uluslararası turnuvasından üçüncülük elde ettiği bildirildi.


Karadeniz Ereğli Çelik Ordu Spor Kulübü Eskrim Antrenörü Barış Bahadır, yaptığı açıklamada, Uluslararası Eskrim Federasyonu’nca, Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da düzenlenen “European Cadet Circuit (EFC) U14 Kız-Erkek Yarışmalarında”, Zonguldak'ın Ereğli İlçesinden sporcular Damla Demirkol ile Hüseyin Ergin’in Türkiye'yi temsil ettiğini hatırlattı.

İki sporcunun da müsabakalar süresince ülkelerini en iyi şekilde temsil ettiğini anlatan Bahadır, şöyle dedi:

“Sporcumuz Damla, Pool maçlarında 5’de 5 yaptı. 128’lik tabloyu ise ‘bye’ geçen sporcumuz, 64 sporcu arasında Romanyalı Teodora Bostani 15/9 yenerek, adını 32 sporcu arasına yazdırdı. Bu turda da Yunanlı rakibi Aikaterina Chatzikokkinov’u aynı skorla (15 /9) yenmeyi başaran Damla’nın son 16 sporcu arasındaki rakibi ise Türk Milli Duru Kırsıtlı oldu. Bu karşılaşmada da rakibine 15/7 üstünlük sağlayan sporcumuzu kaldığı çeyrek finalde de yine Türk Milli Akya Göllü ile karşılaştı. Göllü’ye de 15/3 yenmeyi başaran sporcumuz adını yarı finale yazdırdı.

Yarı finalde ise Macar Emese Domonkos a 5/15 yenilen Damla Demirkol, şampiyonayı üçüncülükle tamamladı.

Diğer sporcumuz Hüseyin Engin ise gelecek için umut vaat etti. Sporcularımızı, gösterdikleri performans ve başarılarından dolayı kutluyorum. İlk turnuvada gösterdikleri başarılı performansın ileriki uluslararası turnuvalara daha iyi yansıyacağının göstergesi oldu.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın