Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ESEM FARKINI GÖSTERDİ… ÖĞRENCİSİ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU…

ESEM FARKINI GÖSTERDİ… ÖĞRENCİSİ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU…

Karadeniz Ereğli’de satranç sporcu Serhan Berat Özdemir, katıldığı uluslararası yarışmada Avrupa Şampiyonu oldu.


30 Haziran 2018 tarihinden bu yana Polonya’nın Krakow şehrinde düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası sona erdi. Bir hafta süren uzun bir maratonun ardından Türk kafilesi 12 kategoride 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 9 madalyanın sahibi oldu.
Alınan bilgiye göre, 7 yaş genel kategoride son tura şampiyonluğunu ilan ederek giren Eymen Eren Büyük, son turdan beraberlik ile ayrıldı ve 8,5 puan ile şampiyon olmayı başardı. Oldukça çekişmeli geçen 15 yaş genel kategoride ise Ereğli Satranç Eğitim Merkezi (ESEM) sporcusu Serhan Berat Özdemir, son turda aldığı beraberlik ile 6,5 puana ulaştı ve şampiyonluğunu ilan etti.
9 yaş genel kategoride oldukça başarılı bir performans sergileyip turnuvayı 8 puan ile bitiren Doruk Emir şampiyonayı ikinci sırada tamamladı. 15 yaş kız kategorisinde ise son tur maçını kazanarak namağlup 5,5 puana ulaşan Eylül Çelik ikinci, bir başka namağlup sporcumuz WCM Defne Sade ise 5 puan ile üçüncü olmayı başardı. 9 yaş kız kategorisinde son 4 maçını da kazanmasını bilen Roza Aslan 6,5 puan ile üçüncü olmayı başardı. 13 yaş kız kategorisinde son turlarda büyük bir atak yapan Ceylin Tikveşli 6,5 puan ile üçüncü olmayı başardı. 13 genel kategorisinde ise Atakan Mert Biçer 6,5 puan ile üçüncü olmayı başardı. 17 yaş genel kategoride şampiyonayı namağlup 6 puan ile tamamlayan CM Halit Kaan Kesgin üçüncülük kürsüsüne çıkmaya hak kazandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın