Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİYE YENİ BİR EĞİTİM YUVASI

EREĞLİYE YENİ BİR EĞİTİM YUVASI

Karadeniz Ereğli’de hayırseverler Ahmet Orhan Oğuz ve Nurdan Oğuz tarafından yaptırılan anaokulunun açılışı düzenlenen tören ile yapıldı.


Karadeniz Ereğli Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu’nun yanına, hayırseverler Ahmet Orhan Oğuz ve Nurdan Oğuz tarafından yaptırılan anaokulunun açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

 

Açılışta saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Anaokulu Müdürü Günay Çankırılı, yaptığı konuşmada, kendisinin de Oğuz çiftinin 1987 yılında yaptırdığı ilkokulun mezunu olarak bu anaokulunda görev yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

ORHAN OĞUZ: “EREĞLİ BANA, BEN EREĞLİ’YE...”

Hayırsever Orhan Oğuz, törende yaptığı konuşmada askerliğini yapmasının ardından ticarete başladığını, 52 sene ticaret yaptığını belirterek “Her şeyimi Ereğli’ye borçluyum, Ereğli bana verdi, ben Ereğli’ye verdim. Helal olsun” diye konuştu.

NURDAN OĞUZ: “BÜYÜK BİR AŞK VE HEYECANLA...”

Hayırsever Nurdan Oğuz da 32 yıl önce eğitime yapılan yatırımı en büyük iyilik ve görev olarak görerek yola çıktıklarını ifade etti.

 Nurdan Oğuz konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi;

“Barışın ve sevginin timsali aydınlık yarınlarımız için okullarımızı hep geliştirerek ve yaşatarak destek oluyoruz. İlk ve ortaokulumuz kendi binalarında hizmet veriyor. Onların başarılarını duyunca daha çok mutlu oluyor, gurur duyuyoruz. Bugün sizlerin huzurunda açacağımız bağımsız anaokulumuz ile dünyanın en güzel varlıklarını yarınlara hazırlayacak temel eğitim verilecektir. Bugünü eşim ve benim için önemli hissettiren bir konu daha var. 1987 yılında eşimle yaptırdığımız ilkokulun kurdelesini kızım Zeynep 8 yaşındayken beraber kesmiştik. Bugün kızım Zeynep, sevgili damadımız Evren, canım torunlarımız Aslan ve Leyla ile birlikte anaokulunun kurdelesini kesmek yine bize nasip olacak. Tabii büyük bir aşk ve heyecanla. Yaptırdığımız okullarda geleceğin şekilleneceğini bilmek en büyük mutluluğumuzdur. Bu mutluluğumuza ortak olan tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum.”

Oğuz çifti konuşmalarının ardından kızları, damatları ve torunlarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÇORUMLUOĞLU; “İLÇENİN EN BÜYÜK HAYALİ…”

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da konuşmasında Nurdan ve Orhan Oğuz çifti ile konuşurken  Orhan Oğuz’un ‘inşallah bu açılışımız üniversite açılışıyla taçlanır’ dediğini aktardı.

Kaymakam Çorumluoğlu, “Şüphesiz ana okulu var, ilkokul var, ortaokul var. Belki bir lise olabilir ama hayırseverlerimiz ve devletimizin katkılarıyla ilçemizde lise sorunumuz yok. Benden önceki kaymakamların da uğraştığı, benim de uğraşmaktan büyük bir mutluluk duyduğum üniversite ve fakülte inşaatlarının yapılması ilçemizin en büyük hayalidir diye düşünüyorum. Yağışa bakmayın, önemli olan yüreklerimiz. Darısı ve temennim odur ki, ışıl ışıl bir günde denizi gören bir yerde, fakültelerin temelinin atıldığı bir ortamda, Nurdan ve Orhan Oğuz’la beraber harcı atıyor ve kurdeleleri kesiyoruz. Hayalim budur” diye konuştu.

VALİ BEKTAŞ: “YAĞMUR DA ALKIŞLIYOR”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş da çok özel bir vesileyi paylaştıklarını, güzel bir eserin açılışı birlikte yapacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Çok açılardan anlamlı bir işin içindeyiz. Hava soğuk olsa da bu güzellik içimizi ısıtıyor. Ereğli gene farkını öne koydu. Hayırseverleri üzerinden eğitime yaptığı katkılar, getirdiği açılımlarla Ereğli bölgemizin parlayan bir yıldızı.  O çerçevede de çocuklarımız eğitimde başarılı oluyorlar, gittikleri her türlü yarışmadan başarıyla dönüyorlar. Bizim için en büyük mutluluk da bu. İşimizi yapıyoruz. Burada hayırseverlerimizin adı yaşıyor ama bugüne kadar kaç tane kaymakam, vali geldi geçti. Onları kimse hatırlamıyor. Hayırseverler hatırlanıyor. Demek ki gerçekten güzel bir şey bu iş. Kaymakam beyin bir beklentisi var, herhalde buna kimsenin bir itirazı yoktur. Bakın yağmur da alkışlıyor. Teşekkür ediyoruz, ABu hizmetin oluşmasında çok yönlü katkılar var, emek sahiplerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz ve Ereğli’de bu güzellikleri yaşamaya devam etme umuduyla hayırlı olsun diyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın