Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’YE ULAŞTILAR

EREĞLİ’YE ULAŞTILAR

BÖLGEDE OLAN BİTENLER İÇİN www.ereglifm.com.tr


“100. Yılda Atatürk’ün İzinde 5 İzci Yürüyüşü” gerçekleştirmek için dün Zonguldak’tan çıkan izci gurubu, Karadeniz Ereğli’ye ulaştı. İzcilere, güzergahta öğrencilerde dâhil oldu.
H
er yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi bayramı olan “Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla Karadeniz Ereğli’de de bir dizi etkinlikler yapılıyor.
Alınan bilgiye göre, izci Şahin Bozkurt liderliğinde aralarında bayan izcilerinin de olduğu bir gurup, dün sabah saatlerinde Zonguldak Valiliği önünden yürüyüşe başladı. Verilen bir molanın ardından geçen 6,5 saatin ardından aynı gün Elmacı Köyü’ne ulaşan izciler Perihan Bozdağ, Gülşen Akdağ Başaran, Şener Karabina, Telat Nazik, Abdullah Kanca, Sabri Yavuzyılmaz, Abdullah Alpan Çardak ve Mustafa Acar burada kamp kurdu.
EREĞLİ’DELER…
Geceyi olumsuz hava koşullarının altında geçiren gurup, bugün (18 Mayıs) sabah saatlerinde tekrar yola çıktı. Kandilli kavşağına gelen guruba burada yaklaşık 15 izci öğrenci de katıldı. Haber yayına hazırlandığı sırada Kepez Mahallesi’ne ulaşan gurup, Erdemir İlkokulu bahçesinde kapm kuracak.
Ereğli FM’e konuşan izci lideri Şahin Bozkurt, “ilk kamp noktamızda yağışlı hava koşulları nedeni ile biraz zorlansak ta, bugün sabah saatlerinde yürüyüşümüze devam ettik. Şimdiki durağımız Erdemir İlkokulu olacak. Burada okulun bahçesinde kamp kurup Pazar günü tören alanına giriş yapılacağız” dedi.

İzci gurubu, Pazar günü gerçekleştirilecek Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile yapılacak tören kortejine katılacaklar.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran13
gülücük4
şaşkın1
kızgın1
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın