Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYEDE KRİTİK TOPLANTI

BELEDİYEDE KRİTİK TOPLANTI

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Devlet Su İşleri(DSİ) Kastamonu Bölge Müdürü Sait Umucu ilçede yapılması planlanan köprü, dere ıslah ve temizlikleri ile ilgili konuların ele alındığı bir toplantı yaptı.

Belediye Binasında yapılan toplantıda, Başkan Yardımcısı Esra Alpago, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca, Fen İşleri Müdürü Tayfun Tarhan, İmar Müdürü Erol Kırklareli ve DSİ Mühendisleri ile teknik elemanları da hazır bulundu.

Toplantıda Pençes ve Kabasakal Deresi ile Gülüç Irmağı ile ilgili genişletme, temizleme çalışmaları ile ilgili projeler masaya yatırılırken, Kızılcapınar Barajı’ndan Ereğli’nin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan Delihakkı Mevkiindeki Su Arıtma Tesisleri ele alındı.

Başkan Uysal, DSİ Bölge Müdürü Umucu’nun Ereğli’ye gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederken, Kabasakal Deresi’nin üstünde yapılması planlanan iki köprünün Ereğli’nin ulaşımında önemli rol üsteleneceğini belirtti.

’Ereğli için sen ne isterse yaparım’ diyen Bölge Müdürü Umucu, Kabasakal’ın projesinin revize edilerek yeniden ihaleye çıkacağını ve söz konusu köprüleri de Başkan Uysal’ın ve Ereğli halkının isteği doğrultusunda yapabileceklerini söyledi.

Daha sonra belediye daire müdürleri ve DSİ teknik heyeti söz konusu derelerde incelemelerde bulundu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo