Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİLİ ASLANLAR BABA OCAĞINDA (İLK GÖRÜNTÜLER)

EREĞLİLİ ASLANLAR BABA OCAĞINDA (İLK GÖRÜNTÜLER)

Ereğlili Uzman çavuşlar Ercan Kurt ve Adnan Ersoy, baba evlerine geldi.


İdlib'de rejim unsurları Türk askerlerinin üs durumuna getirdiği belediye binalarına düzenlediği saldırıda yaralanan Zonguldak Ereğlili Uzman çavuşlar Ercan Kurt ve Adnan Ersoy, baba evlerine geldi. Askerleri Köy halkı ile birlikte Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Karadeniz Bölge ve Garnizon komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar karşıladı. Adnan Ersoy’un iki yaşındaki kızı Asel’in ‘BABA’ diyerek seslenmesi ise karşılamaya gelenleri gözyaşlarına boğdu.

İdlib’de rejim unsurları tarafından düzenlenen hain saldırı sonucu yaralanan Uzman Çavuşlar Ercan Kurt ve Adnan Ersoy baba ocaklarına geldi. Köy halkı tarafından yolda ‘EN BÜYÜK ASKER BİZİN ASKER’ sloganı ile karşılanan Ersoy ve Kurt, daha sonra köylerinde ki evlerine geldi. Burada ailesi, köy halkı ile Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Karadeniz Bölge ve Garnizon komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar tarafında karşılandılar. Adnan Ersoy’un eşi Serpil’in kucağında ki 2 yaşındaki kızı Asel’in ‘BABA’ diyerek seslenmesi karşılama alanında bulunanların gözyaşlarına boğulmasına neden oldu.

Uzman Çavuş Erhan Kurt ise babası Metin Kurt tarafından adak ile karşılandı. Metin Kurt, evinin önünde kesilen adağın kanını oğlunun alnına sürdü.

Askerlere geçmiş olsun dileklerini sunan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu “Biz arkadaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Bütün şehitlerimize de rahmet diliyoruz. Yıkılmadık, ayaktayız. Dimdik mücadelemiz devam edecek. Arkadaşımızı da gördük, karşıladık. Tabi ki olmasa iyiydi. Ama arkadaşımızı sağlıklı gördüğümüze sevindik.  Bütün arkadaşlarına da Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün29
hayran10
gülücük3
şaşkın3
kızgın2
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın