Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’DE “KUDÜS” SESLERİ!

EREĞLİ’DE “KUDÜS” SESLERİ!

ABD Başkanı Trump’ın hukuksuz Kudüs açılması, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde protesto edildi.


AK Parti Ereğli Başkanlığı ile İHH, Özgür Der, Feda Der, Has Der, Ensar Vakfı, Memur Sen ve Sağlık Sen temsilcilerinden oluşan guruplar, Cuma namazı sonrası Devrim Bulvarı’nda bir araya geldiler.
Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklayan Trump ile İsrail hükümeti kınandı, sert dille eleştirildi.
Çakır: hüsrana uğrayacaklardır
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, protestoda yaptığı konuşmada, Kudüs’ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu söyledi. Alınan kararın, İsrail ile Filistin toplumları arasında husumeti arttırmaktan başka sonuç doğurmayacağını belirten Çakır, şöyle dedi:
“Asla kabul edilemez olarak gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini duyurmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahana ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.
Türkiye’nin, insanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.!
Boykot çağrısı!
Toplanan guruplar adına konuşan İHH temsilcisi Abdullah Çetintaş ise Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu belirterek şu sözlerle konuştu:
“İsrail ve İsrail’in yanında duranlara siyasi, ticari ve ekonomi olmak üzere her türlü boykot uygulanmalıdır. Türkiye’de ise Hükümet’i, siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını ve hangi görüşten olursa olsun diğer tüm aktörleri Filistin’i desteğe, Kudüs’ü muhafazaya çağırıyoruz. Kudüs, Filistin’in başkentidir, Müslümanların kutsalıdır. Hiçbir zaman İsrail’in başkenti olmayacaktır.”
Aralarında Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago’nun olduğu yaklaşık 200 kişilik gurup, bir süre daha tekbir getirerek alandan ayrıldı.   

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın