Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’DE KODLAMA ŞENLİĞİ

EREĞLİ’DE KODLAMA ŞENLİĞİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de Kodlama ve Robotik Şenliği gerçekleştirildi. Etkinlikte 25 okulun 120 projesi sergilendi.
Edinilen bilgiye göre, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, sahil mevkisindeki Amfi Tiyatro’da düzenlenen şenlikte yaptığı konuşmada, 25 okulun 120 projesinin sergileneceğini ifade ederek, “amacımız öğrencilerimize sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasında ilişki kurabilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetenekleri kazandırmak ve aynı zamanda eğlenerek üretmelerini sağlamaktır” dedi.
“NE KADAR ERKEN YAŞTA BAŞLARSA
O KADAR FAYDALI”

Vali yardımcısı Turgut Subaşı da, Zonguldak’ta Vali Erdoğan Bektaş’ın himayesinde Milli Eğitim’de başlatılan kodlama ve yazılım projesi ile kısa sürede büyük mesafeler alındığını belirterek şöyle dedi:
“Bu projenin başlamasında ve yürütülmesinde emeğini ve yüreğini ortaya koyan yöneticilerimize, kaymakamlarımıza, milli eğitim müdürlerimize, okul müdürlerimize, bilişim öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Biz bu projeye başlarken tüm Zonguldak’taki 5 ve 6’ncı sınıflar hedef kitlemizdi. Yani kodlama eğitimine ne kadar erken yaştan başlatılırsa alınacak mesafe o kadar faydalı olmaktadır. Bu çerçevede Zonguldak genelinde yaklaşık 4 ay içerisinde bu hedef kitledeki yaklaşık 16 bin öğrencimizin yüzde 90 üzerindeki kesimine ulaşmış bulunuyoruz. Bu kısa sürede ciddi bir rakam ve gerçekten özverili bir çalışmanın sonucudur.”
Subaşı, kodlamanın önemine de değinerek; “toplumsal hayatta, sosyal hayatta başarılı olmak istiyorsanız hangi mesleği icra ederseniz ediniz bu beceriye asgari düzeyde de olsa sahip olmak zorundasınız” dedi.
Konuşmaların ardından geçtiğimiz aylarda yapılan bölge şampiyonasında ikinci olan Cumhuriyet Ortaokulu Zonguldak Kız Halk Oyunları ekibinin gösterisi beğeniyle izlendi.
Protokol üyeleri kurdele kesiminden sonra sahil şeridinde kurulan stantlarda öğrencilerin kodlama ve yazılım alanında ürettiği projeleri incelediler.
Şenliğe Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, kurum ve daire amirleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın