Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’DE BEKÇİLİK DÖNEMİ BAŞLADI

EREĞLİ’DE BEKÇİLİK DÖNEMİ BAŞLADI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İçişleri Bakanlığı’nca emniyet hizmetleri sınıfında ilçede istihdam edilen 18 bekçiye görevlerinde başarı diledi.
İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Emniyet Müdürlüğü hizmet binası önünde düzenlenen törende Kaymakam Çorumluoğlu’na verdiği brifingde, an itibari ile eğitimlerini tamamlayan 18 bekçinin 2 haftadır görevde olduğunu söyledi.
Bir bekçinin de halen eğitimde olduğunu belirten Kuyu, hedefin ise ikinci dönem alımlar ile birlikte toplam 40 bekçinin Karadeniz Ereğli’de çalışması olduğunu ifade etti.
ÇORUMLUOĞLU: “BU ÜNİFORMANIN DA HAKKINI VERECEKSİNİZ”
Kaymakam İsmail Çorumluoğlu da, bekçilere konuşmasında, bekçilerin kazasız görev yapmalarını dileyerek şunları söyledi:
“Kazasız ve belasız görev yapmanızı temenni ediyorum. Bunu, batıdaki ilçelerde daha önce uygulamasını gördük. Uygulamanın başarılı olacağını düşünüyorum. Ama uygulamanın başarılı olması biraz da sizin elinizdedir. Eğer görevinizi layığı ile yaparsanız bu proje devam eder.
Çocukluğumuzda bekçi mantalitesi vardı. Bekçinin polislerden bir nebze ayrılan özeliği, bulunduğu yöreyi tanışım olmasıdır. Bunun kendine göre avantajları olacaktır. Ama bunun yanında yerel çalışmanın bazen dezavantajları da oluyor. Daha düne kadar beraber çalıştığınız kişiler ile gerek husumet gerekse de lakaytlık olur. Bu tür kötü hadiselere de sebebiyet vermemek gerekir. Kendi arkadaşınız dahi olsa göreviniz ne ise yapmalısınız. Çünkü üniforma taşıyorsunuz. Bu üniformanın da hakkını vereceksiniz.”  
Çorumluoğlu, daha sonra tek tek elini sıktığı bekçilere görevlerinde başarı diledi.      

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran4
kızgın3
gülücük1
üzgün1
şaşkın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın