Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'YE GELDİLER!

EREĞLİ'YE GELDİLER!

Zonguldak Valiliği, Ereğli kaymakamlığı, Yaraşlı Yörük Köyü muhtarlığı ile Yaraşlı Yörük Köyü Sosyal yardımlaşma ve kültür derneği tarafından düzenlenen Yaraşlı Yörük Yağlı Pehlivan güreşleri…


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 33 yıl aradan sonra ilk kez yapılacak olan Yaraşlı Yörük yağlı güreşleri için Kırkpınar davul zurna ekibi ilçeye geldi. Çarşı merkezinden başlayarak dolaşmaya başlayan ekip, kaymakamlık ve belediye binasının önüne giderek güreşlerin çağrısını yaptı.
Çarşı merkezinde toplanan ekip, davul ve zurnaları çalarak güreşlere halkı davet etti. Açıklamada bulunan Yaraşlı Yörük Köyü Muhtarı İbrahim Çalık, güreşlerin düzenlenmesinde emeği geçen başta Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
Kaymakamlık Kültür Müdürlüğü personeli Taner Tatoğlu ise “33 yıl aradan sonra Ereğli’ de 700 yıllık geleneğimiz olan Ata sporumuzu Ereğli’ye getirmenin gururunu yaşıyoruz. Tüm hemşerilerimizi 30 Haziran Pazar günü güreş alanımıza bekliyoruz. Ata sporumuzu yaşatmak adına başta muhtarım ve tüm destek verenlere, büyüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran3
kızgın1
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın