Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ VE ALAPLI’DA BAYRAM

EREĞLİ VE ALAPLI’DA BAYRAM

Ereğli’de Kaymakam Madenoğlu ve beraberindeki protokol, bu yıl ilk kez açık alanda düzenlenmesine karar verilen ’Halkla Bayramlaşma’ programında yerini aldı.Sahil Bandı’ndaki Amfi Tiyatro’da oluşturulan programda Madenoğlu ile protokol üyeleri alana kendilerinden önce gelen zevatla bayramlaşmanın ardından, sahnede hazırlanan düzende katılanlarla bayramlaştılar.

DİNİ BAYRAMLARIN SOSYAL YÖNÜ

Kaymakam Madenoğlu, burada yaptığı konuşmada, insanların, milletlerin kültürlerinde onları yan yana getiren, birlik ve beraberlik içinde olmalarını sağlayan, dostlukları, kardeşlikleri pekiştiren önemli günler olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bizim kültürümüzde bu günler çoktur. Milli bayramlarımızın yanında Ramazan ve Kurban Bayramı olan dini bayramlarımız da bizleri bir birimize yakınlaştıran önemli günlerimizdendir. Bu bayramlarımızın dini özelliklerinin yanı sıra sosyal özellikleri de vardır. Bayramlarımız, sosyal yöne itibariyle örnekte görüldüğü gibi bizleri yan yana getiren; sadece dostlarımızı, akrabalarımızı, arkadaşlarımızı değil, aynı zamanda halkımızı da bir biriyle kaynaştıran, yan yana getiren, belki de bir birleriyle tanışmalarına vesile olan, aynı zamanda halkımızla Devlet yetkililerinin buluştuğu, kısa bir süre de olsa aynı duygu ve düşüncelerle kalplerinin attığı, düşüncelerinin pekiştiği ve aynileştiği bir görevi icra etmektedir. Ne mutlu ki bizler yine bir yıl sonra Kurban Bayramı’na ulaştık. Bu bayramda zenginlerimizin kestiği kurbanlıklar sonrasında, zaman zaman et yüzü gören fakir vatandaşlarımıza ad et yardımı yapılması sağlanmaktadır. Bu da sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın çok güzel bir örneğidir.”

ÇATUROĞLU: "KANLARIN DİNMESİNE VESİLE OLMASI…”

Milletvekili Çaturoğlu da, dini bayramların İslam aleminin en müstesna günlerinden olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“bizde ayrıcalıklı yeri vardır. Dayanışmanın, paylaşmanın, kaynaşmanın en dorukta olduğu günlerdir. Ancak tabi ki biz burada, güzel bir havada, güzel bir şekilde bayramlarımızı kutluyoruz. Ülkemizin bir tarafından terör belası var. Dünyanın çeşitli yerlerinde, bayram olmasına rağmen savaşlar devam ediyor. Bu savaşlarda oluk oluk kanlar akıyor. Ben, bu Kurban Bayramı’nın yüzü suyu hürmetine İnşallah bu bayramın akan kanların dinmesine, terörün bitmesine vesile olmasını, Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

UYSAL: 365 GÜN BAYRAM GÜZELİLĞİNDE OLSUN”

Ereğli Belediye Başkanı Uysal ise halkın bayramını kutlayarak, “Nice bayramlara sağlık ve sıhhatli girmemizi temenni ediyorum. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşmanın en yüksek atmosferde yaşandığı günlerdir. Böyel güzel günlerin ülkemizde 365 gün devam etmesini, her günün bayram güzelliğinde olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum” dedi.

Bayramlaşma programında, Milletvekili Çaturoğlu, Eski AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan, şube yöneticileri, bazı siyasi parti, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri ile az sayıda vatandaş yer aldı.

Bu arada Başkan Uysal, Ereğli’nin ardından Alpalı’daki bayramlaşmaya da katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın