Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ "AFET BÖLGESİ" İLAN EDİLDİ !

EREĞLİ "AFET BÖLGESİ" İLAN EDİLDİ !

Son dakika gelişmesi. Açıklama kaymakamdan geldi.


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık basın açıklaması yaptığı sırada danışmanlarının bildirmesi üzerine Ereğli’nin doğal afet bölgesi ilan edildiğini duyurdu.

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu'da  Ereğli'nin afet bölgesi ilan edildiğini doğruladı.

 İçişleri Bakanlığı’nın afet bölgesi ilanına ilişkin resmi  açıklama yapması bekleniyor.

ZAMAN SİYASET ZAMANI DEĞİL!

Kdz.Ereğli Beleidye Başkanı Halil Posbıyık, düzenlediği basın toplantısında "Şu anda Ereğli’de siyaset yapanın gözü çıksın diyorum. Siyasetin zamanı değil, birlik beraberlik içinde olmamız gereken bir zaman. Ereğli’de yaşayan Ereğli’yi seven herkes, eli kalem tutan herkes İçişleri Bakanlığına Afet Bölgesi ilan edilmesi için, kentin ancak böyle ayağa kalkabileceğini bildiren mesajlarınızı sürekli yazın.

Esnafa sesleniyorum; senin çıkardığın malzemelerin parasını alman mümkün değil, ancak benim dediğimi yaparsanız, İçişleri Bakanlığına Afet Bölgesi ilan edilmesi için, çoluğunuza çocuğunuza, eşinize komşunuza yazdırırsanız bundan yararlanabiliriz.

Herkesi göreve davet ediyorum. Sadece yetkililer değil, bütün vatandaşlarımızın görevi.."ifadelerini kullandı.

EREĞLİ’NİN EN AZ 200 MİLYON LİRAYA İHTİYACI VAR

Ereğli’nin ayağa kalması için en az 200 milyon paraya ihtiyaç var. İl Bank’tan telefon ediyorlar, kaç günden beri İller Bankası ekipleri burada dolaşıyor, bize 25 milyon para veriyorlar. Ben bu kadar para ile ne yapabilirim. AFAD’ın henüz ne kadar vereceğini bilmiyoruz. İller Bankası Genel Müdürüne telefon ettim. Allah rızası için 100 milyon bana kredi verin, devletimden borç istiyorum. Faiziyle geri ödeyeceğim. Sadece deprem bölgelerine veriyorlarmış, buranın deprem bölgesinden farkı varmı? Lütfen benim, Ereğli halkının sesini duysunlar. Ben borç istiyorum. Afet sonrası çalışan tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyorum.

 

 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
44

şaşkın2
üzgün2
kızgın1
gülücük0
hayran0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
Tuğçe oduncu

23 Kasım 2023 - 01:56

Er festival yok mu artık bay posbiyik nasıl yasayacak

Yorum Yazın

Canlı Radyo