Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli Proje İmam Hatip Lisesi Onaylandı!.

Ereğli Proje İmam Hatip Lisesi Onaylandı!.

- Çakır, Ereğli Proje İmam Hatip Lisesi’nin onaylandığını bildirdi.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesi AK Parti Teşkilat Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Proje İmam Hatip Lisesi’nin onaylandığını bildirdi.

Çakır, teşkilat unsurları ile birlikte Pastel Kafe’de gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısında gazetecilere konuşmasında, iktidar olarak okullaşmaya önem verdiklerini, tüm okulların tekli öğretime geçişini sağlamak için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Bugün alınan karar doğrultusunda ise Ereğli Proje İmam Hatip Lisesi’nin onaylandığını belirten Çakır, şöyle dedi:

 

“HER YIL 5 OKULU HİZMETE AÇARAK…”

“Ereğli’de özelikle ilk, orta ve lise akabinde ise üniversite öğrencilerinin daha iyi şarlarda hizmet alması adına, her geçen gün artarak hizmetlerinde kaliteyi arttırmak suretiyle destek veriyoruz. Her yıl, en az 4 ya da 5 okulu ilçede hizmete açıp Ereğli’nin tamamını tekli öğretime geçirmeye çalışıyoruz. Orhan Oğuz İlkokulu yapıyoruz. Melik Şule Yılmaz Orta Okulumuz vardır. Bunun yanında Kız İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi vardır. Ereğli Lisesi’nin yıkılıp tekrar yapım işi ile ilgili yatırım programına aldırdık. Gülüç Vesile Diken Okulu’nun 6 derslik yıkılarak yerine 24 derslik okul yapımının onayını aldık. Kepez’e bir ilkokul, Kavaklık’a bir ortaokul ve Cumhuriyet Orta Okulu’nun altında Cumhuriyet’e bağlı 24 derslik bir ek ders ile Atatürk Ortaokulu altındaki İzmirlioğlu’na bağlı 12 derslik bir ilave yapılacak.

 

HEM ZONGULDAK HEM DE EREĞLİ; ONAYLANDI

Ereğli Proje İmam Hatip Lisesi ile ilgili imam hatip camiasının bir talebi vardı, onaylanmasını istiyordu. Bugün aldığımız bir karar neticesinde, milletvekillerimizin de desteği ile hem Zonguldak’ta ki Proje İmam Hatip onaylandı hem de Ereğli’deki Proje İmam Hatip onaylandı. Bundan sonra, Proje İmam Hatipler ile çok daha kaliteli hizmetler vereceğiz.”

 

EREĞLİ FM’DE KAPAN’A ANLATMIŞTI

Toplantıda Çakır, Hakimiyet yayın Gurubu Sahibi Fikri Kapan’ın Ereğli FM’de Salı günü (23 Mayıs) yayınlanan “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programındaki açıklamalarını yineledi. İlçede turizm ana başlığı ile sağlık, sanayi ve eğitim turizmi ile ekonomik canlılık sağlamak istediklerini, bunun ise öncülüğünü yapmaya hazır olduklarını anlatan Çatır, bu ve diğer konularla ilgili sözlerinde, satır başları ile şunları kaydetti:

EREĞLİ-DEVREK YOLU

“Ereğli-Zonguldak-Ereğli-Devrek yolundaki çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Hem Ereğli-Devrek arası hem Devrek-Ereğli arası çalışma yürüten firmalar, çalışmalarını sürdürüyor. Yarın, buralara giderek çalışmaları inceleyeceğiz.”

 

TURİZM KONUSU: “KOMİSYON KURULMALI”

“En büyük konu istihdamdır. Bu anlamda turizmi çok önemsiyorum. İlçede Turizm Komisyonu kurmamız lazım. Bunun ’Spor Turizmi’ gibi alt komisyonları oluşturulmalı. Geçtiğimiz günlerde eskrim turnuvası kapsamında Ereğli’ye 500 sporcu geldi. İlçedeki otellerde bir kişilik dahi yer kalmadı. Yine ilçemizde ilk kez Türkiye Liseler arası Voleybol Şampiyonası düzenlendi. 16 takım geldi, ilçede konakladı. Bunun, ilçeye ekonomi anlamında büyük katkısı oldu.

Yine sağlık turizmi alt komisyonu kurulmalı. İlçeye bir uzmanlık dalında yapılacak hastane sayesinde dışarıdan insanların gelmesi sağlanabilir.

Ereğli’de en kısa zamanda Sanayi Turizmi hareketlendirilmeli. Mesela ilçeye bir Erdemir Müzesi yaptıralım. Cevherin saca ve nihai mamule dönüşünü gösteren görseller yapılsın. Gezi amaçlı bin maden müzesi olsun. Bunların hepsini bir çatıda toplamak lazım. Ben, Ereğli için turizm olmazsa olmazımızdır diyorum.”

 

Ereğli FM’de dün (24 Mayıs) yayınlanan “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programı ile ilgili haberi okumak için, aşağıda verilen linki tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

http://ereglifm.com.tr/haber-13201-cakir-bombayi-patlatti.html

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın