Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli'de Zabıta Haftası Kutlandı !.

Ereğli'de Zabıta Haftası Kutlandı !.

Kdz. Ereğli’de Zabıta Haftası etkinlikleri dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı.


Her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Zabıta Haftası dolayısıyla Kdz. Ereğli’de tören düzenlendi.

Anıt Park’ta düzenlenen törene Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda zabıta personeli katıldı.

Törende ilk olarak Zabıta Müdürü Halit Aydın tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

"7/24 VATANDAŞIMIZIN HİZMETİNDEYİZ"

Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Zabıta Müdürü Aydın, 193’üncü yaşını kutlayan belediye zabıtasının temellerinin 1826 yılında Osmanlı döneminde atıldığını hatırlatarak, “Her geçen gün hizmet kalitesini arttıran ve personel yapısını sürekli dinamikte tutan anlayış ile kaçak yapı ve çevre ekibi, iş yeri denetim ekibi, seyyar ve işgal ekibi, Pazar yeri ekibi ve nöbetçi ekibi olmak üzere 7 gün 24 saat çalışan zabıta müdürlüğümüz; vatandaşlarımızın sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamasının güvencesi olup aynı zamanda da kentsel gelişimde de önemli katkı sağlamaktadır. Tüm bu görevleri yerine getirirken belediyemizin gören gözü, işiten kulağı olan zabıta teşkilatımız aynı zamanda belediyemiz ile vatandaş arasında köprü vazifesi görmektedir. Zabıta müdürlüğümüz bütün personeli ile vatandaşlarımızın yanında ve hizmetindedir. İnsan hak ve hukukuna saygılı, gülen bir yüzle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önceden tedbir almakta olup idari yaptırım ve ceza en son tercih olarak kullanmaktadır. Kdz. Ereğli’deki vatandaşlarımızın sağlıklı, rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için kanun, tüzük ve yönetmeliklerin bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde görevimizi yapma azmi ve kararlılığı içerisindeyiz. Bu çalışmalarımızda teşkilatımıza her türlü desteği veren belediye başkanımızı Sayın Halil Posbıyık’a şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunar, zabıta teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutlayarak, çalışma arkadaşlarıma görevlerinde başarılar dilerken bizleri bu anlamlı günümüzde yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize de saygılarımı sunuyorum” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın