Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE YANGIN !.

EREĞLİ'DE YANGIN !.

Buruncuk`ta çıkan yangında yaralanan ve zehirlenenler kişiler ile telef olan hayvanlar var.


 

Yangın ilçeye bağlı Buruncuk Mahallesinde saat 13.00 sularında meydana geldi. İddiaya göre Abdulkerim Akman’ın (52) kazan yaktığı sırada kıvılcımın saman ve odunların bulunduğu kıvılcım sıçraması sonucu meydana geldiği öğrenildi. Yangına müdahale etmek isteyen Abdulkerim Akman ve mahalle halkı itfaiye ekiplerine de haber verdi. Yangına müdahale etmek isteyen Abdulkerim Akman ve Türkan Akman (79) yaralandı. Yaralılar için sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına, 112 ekipleri ise yaralılara müdahale etti.  Yaralılar yapılan ilk müdahalenin ardından Özel Echomar hastanesine kaldırıldı.

Yangının kontrol altına alınmasıyla saman ve odunlar ahırdan dışarıya çıkarıldı. Ahırda bulunan birçok büyük ve küçükbaş hayvan kurtarılırken, ahırın arka kısmında ki 3 büyük baş ise dumandan zehirlenerek telef oldu.

Yangını duyar duymaz yardıma gelen mahalle imamı Hüseyin Yılmaz “Ben evde hanım dışarıdaydı. Sesleri duyunca biz de geldik. Alevler yükselmişti. Halkta toplanmıştı. O telaşeyle elimizden gelen yardımı yaptık. Bayanlar kovalarla su taşıdı. İtfaiye geldi. 4 hayvan telef oldu. Diğerlerinin ipleri çözüp kurtardık” dedi.

İtfaiye ekipleri yapılan soğutma çalışmasının ardından olay yerinden ayrıldı. Hastaneye kaldırılan Abdulkerim Akman ve Türkan Akman’ın vücutlarının belirli yerlerinde yanıklar olduğu ve tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün9
gülücük1
hayran1
şaşkın1
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın