Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE VAKALAR 2 AİLE ÜZERİNDE TOPLANDI!.

EREĞLİ'DE VAKALAR 2 AİLE ÜZERİNDE TOPLANDI!.

İlçe Kaymakamı Çorumlu oğlundan çok özel açıklamalar


Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli FM'de Fikri Kapan'la Burada Konuşalım programının canlı yayın konuğu oldu.

İŞTE O AÇIKLAMALAR ;

“Vaka sayısını açıklama yetkisi Sağlık Bakanında rakam vermem söz konusu değil diyen Çorumluoğlu, “Vakaların geneli 2 aile üzerine toplanmış durumda.İlçe olarak sınırdayız. Dikkat edersek patlatmadan geçiririz. Aksi takdirde sıkıntı yaşarız. Ev de kalalım, sadece evde değil, neredeysek, Cemaller’deysek orada, Başka bir köyde ise o köyde, bir mahalledeyseniz orada kalın.”dedi.

 

* Dünyanın sorunu Korona Virüs, “Ereğli’de 2 tane ailede çıktı. Vakaların geneli 2 aile üzerine toplanmış durumda. Yaşlı vatandaşlarımız gençlere göre bu hastalığı atlatmakta zorlanıyor. Şahsınızı ve sevdiklerinizi riske atmaya gerek yok . Evde kalın .Biz burada insanların sağlığından sorumluyuz.

* Biz sıkıntı çekiyoruz. Vatandaşa bakıyorum bazen 3-4 kişi kafa kafaya vermiş sohbet ediyor. 2 hafta çok önemli diyoruz. Koca ülkeler virüsle baş edemez halde.Akşam eve giderken 4-5 genç gördüm. Emniyet Müdürünü aradım. Toplanmışlar doğum günü kutlayacak yer arıyorlarmış.Bu olacak iş mi ?

* Zaman zaman cezalar yazıyoruz. 3 bin lira civarında. Sonra ağlıyor insanlar. Zerre kadar müsemmamız yok. Kurallara uymayana cezayı keseriz. Kestik de.Erken atlatmak için bu sorunu el birliği ile yeneriz.

 

* Ortalama her gün 3-4 emir geliyor.Pazar yerlerine sınırsız sayıda insan giremeyecek. Tezgahlar arasındaki mesafeye kadar her şey belli.İnsanların pazara giriş yerinden çıkmamaları bir şart. Pazarda bulunacak insan sayısı. Cuma gününden itibaren belli bir sayıyı geçince girişi duruduracağız.Belediye zabıtası görevli.Emniyetimiz de desteğinde olacaktır.

* Ereğli’de taksiler tek, çif plakaya geçti. Bir gün tek, bir gün çift plakalar çalışacak. Taksi sayısını yarı yarıya düşürdük.

 

Geçen hafta İstanbul’dan 1.100 kişi Ereğli'ye gelmiş.Kimlikleri tesbit edildi.14 gün evlerinde olacaklar. Her kapıya Polis mi dikeceğiz. Sınırdayız, İlçe olarak sınırdayız. Dikkat edersek patlatmadan geçiririz. Aksi takdirde sıkıntı yaşarız. Ev de kalalım, sadece evde değil, neredeysek, Cemaller’deysek orada, Başka bir köyde ise o köyde, bir mahalledeyseniz orada kalın.

 

* Sağlık personeli içinde pozitif vaka yok. Takip ettiklerimiz var. Devlet Hastanemizde kapasite durumumuz uygun , dolmadı, A- B planımızda hazır.3 öğrenci yurdumuz olası bir duruma hazır Karantina ihtiyacı halinde

* Türkiye genelinde durum her geçen gün bir üst seviyeye ulaşıyor. Bunun sonu sokağa çıkma yasağı.

*Görevli arkadaşlara yardımcı olalım. Tamam 65 yaş üstü vatandaşın maaşını evine götürüyoruz ama bir gün 100, öbür gün 60 çek diyen insanlar var. Bu olacak iş değil.

*Ereğli’de Ekonomik istikrar paketi kapsamında bin liralık destek ödemesini 2430 kişi bugün itibari ile almaya  başlayacak.Biz kammakamlık olarak gıda yardımı konusunda da hazırlıklarımızı yaptık.

*Bu mücadele 15 Temmuz'dan zor.Bir gece de kontrolü ele aldık ama bu durumun ne zaman biteceği belli değil. Ama bu işi de vatandaşla çözeceğiz. Ev de kalarak.Köyünüze dışarıdan insan geldi ise , bize ihbar edin.

*İstanbul'a gidende buraya gelende girişlerde ciddi denetimle karşı karşıya. İstanbul'a gidenin girişte ciddi sorgulaması var. Keyfi durumda geçiş yok.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün31
kızgın16
şaşkın8
gülücük7
hayran6
Celaleddin karaoglan

02 Nisan 2020 - 06:16

Ya hu kaymakam bunu 15 temmuzla nasıl kiyasladin vallahi pesss

Şahin civelek

01 Nisan 2020 - 23:10

İyi diyorsunuz hos diyorsunuz da ıyı dinleyin sımdı benı. Ben 30yasında 2cocuk babasıyım aileme bakmak zorunda olan askeri ucretli calisan biriyim. Evde kal demesı cok kolay ıkı kelime sizler ıcın. Ya bu garibanlar dusunen kım var pekı? Birinizde diyemiyor ki gitmeyin bız masraflarını karsılarız diye. Benım net gıderım aylık 1500lıra aldıgım 2.300lıra telefon ıvır zıvır saymıyorum. Sız daha ceza kesmekten bahsediyorsunuz. Sokaga cıkma yasagı geldıde benım mı haberım yok. Tabı tuzu kuru olan yazıp cızıyor evde kal diye. Bakacaksanız neden kalmayalım. Heeee bakamıyorsunuz madem sokakta ne isiniz var dıye hesap soramazsınız.. Ben dısarı cıkıp ıse gidiyorum ve calıstıgım yerde 200kısı var bırımızdrn bırı Allah muhafaza bırsey olsa hepımız gittik demektir. İş yerimiz aktıf ve yasa cıkana kadarda aktif olarak devam edecek. Kımse laf yapmasın bu yuzden. Bız keyfe keder geziyoruz zaten o durum yok bızde. Herkes kendini dusunuyor tabi

Komiksin tr

01 Nisan 2020 - 20:21

Gerçekten şaka gibisiniz çok komiksiniz kimse evden çıkmasın evde kalsın ama işe gidin işe gidenlere bulaşmıyor galiba virüs

Berat cöbek

01 Nisan 2020 - 17:42

Kaymakam bey neredeyseniz orada kalın diyor( cemallerdeyseni cemallerde..) ama 18 gündür köydeki evimde kalan brnim için, ikametgahımın olduğu ereğli şehir merkezindeki evimde olmadığım için hakkımda tutanak tutuldu. 18gün köydeki evimde karanyina halinde bulunmama rağmen, yarın ikametgahımın olduğu eve gidip 14 gün de orada bulunmam gerekiyormuş. Karantinada bulunmam için 30-30km yol gelmemi istiyorlar. Gerçekten ilginç.

mülayim adi

01 Nisan 2020 - 15:44

Tamam

Yakup erslen

01 Nisan 2020 - 15:07

Kaymakam bey gerekirse ormanlı yol ayrımı gülüç köprüsü oralara sağlıkçı koyup ateşlerine bakılmalı istanbulda olduğu gibi bu millet bundan anlar

Vildan bayar

01 Nisan 2020 - 13:32

Evde kalın... her ağzını açan bu cümleyi kuruyor. Ben evdeyim,çocuğum evde ama eşim maalesef ki çalışmaya devam etmek zorunda. Tuzu kuru olan evde kalıyor zaten. Siz evde kalın ve hiç bir şeyi dert etmeyin diyebilen varmı? Yok! O zaman kimse konuşmasın bir zahmet,sinir bozucu oluyor keza...

Yorum Yazın