Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE PİDE KUYRUĞU ÖNLEMİ !.

EREĞLİ'DE PİDE KUYRUĞU ÖNLEMİ !.

Ereğli’de Ramazan ayına özel yeni kararlar alınması gündemde


Ereğli’de Korona Virüs tedbirleri kapsamında İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun Ramazan ayı süresince de bir dizi tedbirler alacağı öğrenildi.

Haber merkezimizin edindiği bilgilere göre İlçe Hıfzısıhha Kurulu’nun yapacağı ilk  toplantı da bu yöndeki kararlarından biri fırınlar konusunda alınacak.

Kişisel teması azaltmak ve sosyal mesafeyi korumak amacıyla iftar saatine yakın fırın önlerinde yaşanması muhtemel yoğunluğu dikkate alacak kurul,  Ramazan ayı boyunca fırınların Ramazan pidelerini saat 17.00 ya da 18.00’e kadar satışa hazır hale getirmesi ve bu saatten sonra pide üretimi yapmaması yönünde karar alacak.

Ramazan davulcularının görev yapmamaları da gündemde.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün3
gülücük2
hayran2
kızgın2
şaşkın1
Ereğlili bir vatandaş

18 Nisan 2020 - 04:14

Nur hanım sizin evinizdeki kalıp , bu virüslü günlerde davulcuya kalk davul çal demeniz yanlış şuan alarmla da sahura kalkılabiliyorken davulcuların o riski alması yanlış olur.

Nur İclal

18 Nisan 2020 - 00:05

Pideyi anladıkta davulcu ne alaka davulcular gece gece insanlarla yakın mesafe sohbet mi yapacakki iptal oluyo cami yok teravih yok helhalde maksat gece davul sesi duyup oruca kalkmamak

Yorum Yazın