Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri başladı

Ereğli’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri  başladı

Bu yıl teması “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olarak belirlenen kutlu doğum haftası programı kapsamında Kdz. Ereğli İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencileri tarafından program düzenlendi.


Bu yıl teması “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olarak belirlenen kutlu doğum haftası etkinlikleri  kapsamında Kdz. Ereğli İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencileri tarafından program düzenlendi.

Her yıl 17-23 Nisan  tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl teması  “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olarak belirlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında 4-6 Yaş grubu öğrencileri tarafından hazırlanan program büyük ilgi gördü. Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa, Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal, Müftülük personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan program Minik öğrencilerin Kur’andan okudukları sureler ile devam etti.2017 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum haftası dolayısıyla hazırlanan Slayt gösteriminin ardından konuşan İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Kutlu doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında İlk programda 4-6 Yaş kuran kursu öğrencilerine yer verdiklerini söyledi. Müftü Albayrak şunları söyledi ; “30 yılı aşkın dönemdir yapılan yüce Peygamberin Kutlu Doğum Haftasında etkinliklerimize yer vererek kutlama çabalarını görüyoruz. Ereğli İlçe Müftülüğü olarak düşündüğümüz etkinliklerimizden birisini ön plana aldık. Haftanın açılış programı olarak 4-6 yaş yavrularımızın Kuran Kursu etkinliklerine yer verdik. Peygamber efendimiz müşfikliği iyilikseverleriyle Muaffak olduğu her çocuğun kalbine kırmıştır. Bizde bu yönde bu haftada çocuklarımızı ön plana çıkartarak önceliği onlara verdik. Öğrencilerimizin kurslarımızda neler yaptıklarını izleme fırsatı bulacağız. Bizlerde onun ümmeti olarak bu haftada çocuklarımıza öncelik verdik “dedi.

 Bu yıl ki temanın Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından  ’Hz Peygamber ve Güven toplumu’ olarak belirlendiğini ifade eden Albayrak, ”Geçmişte kardeşler, akrabalar birbirine daha mı fazla güvenirdi. Yoksa günümüzde mı insanlar birbirine mı daha mı fazla güveniyorlar. Müslüman güvenilen kardeştir, güvenilen amirdir. Bu noktada Ben toplum içinde aile içinde sosyal çevre içinde güvenilen biri miyim? Komşularım bana güveniyor mu? vs. sorularının cevabını kendimize soralım?  “diye konuştu.

Konuşmanın ardından İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler beğeniyle izlendi. Program ailelerin çocuklarıyla çektirdiği fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

(Ereğli FM Haber Merkezi )

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın