Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’DE KONUŞTU.

EREĞLİ’DE KONUŞTU.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, "Yani devamlı dokunulmazlıklar kalkıyor diye bir şey yok. Bir kereye mahsus olmak üzere kalkacak, herkes adliyeye gidecek, hesabını verecek." dedi.

Millletvekili Özbakır, AK Parti Ereğli İlçe Danışma Meclisi Toplantısında yaptığı konuşmada, muhalefetin engellemelerine rağmen vize muafiyeti için yasaları meclisten geçirme çabasında olduklarını söyledi.

Mecliste önümüzdeki haftanın yoğun olduğunu anlatan Özbakır, "Mecliste geçtiğimiz günlerde bir olay oldu. HDP’liler bunu provoke ettiler, ertesi gün Anayasa Komisyonu’nda da bir olay oldu, biz ikisinde de oradaydık. Onlar maalesef engellemeye çalışıyorlar. Dokunulmazlığın kaldırılması da sırada biliyorsunuz ama Allah’ın izni ile onların dokunulmazlıklarını kaldıracağız, inşallah meclise götüreceğiz. Herkes dosyası ile adliyenin, hakim ve savcının önüne gidecek." ifadesini kullandı.

Dokunulmazlıkların sadece bu dosyalar ile ilgili olarak bir kereye mahsus geçici madde ile kaldırılacağını vurgulayan Özbakır şunları kaydetti:

"Yani devamlı dokunulmazlıklar kalkıyor diye bir şey yok, bir kereye mahsus olmak üzere kalkacak, herkes Adliye’ye gidecek, hesabını verecek. Pazartesi günü için anlaşma yapıldı ayın 4’ine kadar süremiz var, bu kanunları tamamladığımız takdirde inşallah serbest dolaşım serbest vizeyi alırız. Muhalefette bundan faydalanacak ama niye karşı çıkıyorlar anlamıyoruz."

HDP’li milletvekillerinin tutum ve davranışlarını da eleştiren Özbakır, "Geçen çarşamba akşamıydı, o HDP’nin vekili var, şu arabada silah yakalatan Ferhat sanırım, çıktı provoke etti, bir sürü şey söyledi orada. Bizim arkadaşlarda müdahale etti, bir olay oldu, üzücü şeyler. Biz istiyoruz ki mecliste herkes yakışan şekilde davransın, madem vekil olmuşlar meclise girmişler, vekilliğe yakışan şekilde olsunlar." değerlendirmesinde bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımı ile hizmete giren Karabük-Zonguldak arasındaki tren seferlerinin 700 milyon liralık bir yatırım olduğunu ve bu yatırımın 580 milyon lirasının Avrupa Birliği tarafından verildiğini ifade eden Özbakır, Filyos Projesi’nin bir ay içerisinde temelinin atılmasını beklediğini belirtti.

Özbakır, kömür üretimi için sağlanan teşviklerin önemine değinerek, "Eren Enerji’nin sahibi Bakan’a, ’buna benzer teşviklerden bizi faydalandırın Lacoste firması buraya gelir, 10 bin işi çalıştırır’ demiş. Teşvik keşke alabilsek ama bu Erdemir bizi mahvediyor. Zengin gözüküyoruz bu da bizim önümüzü tıkıyor. Yani 81 vilayette Zonguldak 29’ncu sırada, inanılır gibi değil." şekilde konuştu.

Toplantıya Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ilçe ve belde belediye başkanlarının yanı sıra il genel ve belediye meclis üyeleri ile kadın kolları temsilcileri katıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın