Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE KARANTİNA !.

EREĞLİ'DE KARANTİNA !.

Çok sayıda Pozitif vakanın görüldüğü Ereğli Danışmentli köyü karantinaya alındı.


Ereğli’ ye bağlı Danışmentli köyünde Muhtar Fahrettin Donat’ın KOVİD-19 testinin pozitif çıkması sonucu köy halkına PSR testi yapılmıştı. Dün yapılan testlerin büyük çoğunluğunun POZİTİF gelmesi üzerine Danışmentli köyü aşağı mahallesi karantinaya alındı. Jandarma ekipleri köy eğiriş ve çıkışı kapatırken, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’ da sabah saatlerinde köye gelerek inceleme de bulundu.

ÇORUMLUOĞLU KÖYDE İNCELEME YAPTI

Jandarma kolluk kuvvetlerinden son durum hakkında bilgi alan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu köyün durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Kaymakam Çorumluoğlu yaptığı açıklamasında “ Dün akşam bölgede tarama testi yaptık. Birkaç gündür de vaka sayılarımızda da artış vardı. Bu vaka artışından sonra tarama testi ihtiyacımız oldu. Onu da yaptık. Ne yazık ki tarama test sonuçlarında beklediğimizin oldukça üzerinde vaka çıktı. Tedbir amaçlı olarak hem burada ki mahallemizi korumak hem de yayılmasını engellemek için böyle bir tedbir kararı aldık. Şüphesiz ki vatandaşlarımız bu süre içerisinde özgürlüklerinden kısıtlanmış olacak. Ama biz bunu almak zorundayız. Çünkü burada virüsün başka bir yere de yayılmasını engellememiz gerekiyor. Bugünden itibaren vatandaşlarımıza destek olarak gıda desteğimiz olacak. Zaten ilk defa yaptığımız bir şey değil. Daha önce de zaman zaman yaptık” dedi.

KAYMAKAM SAYI VERMEDİ !..

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu pozitif çıkan kişi sayısının sorulması üzerine Bakanlık talimatları gereğince sayı veremediklerini ancak sayının beklediklerinden yüksek çıktığı için yayılımın önünü kesmek amacıyla karantina tedbiri almak zorunda kaldıklarını kaydetti. Çorumluoğlu “Rakamları Bakanlığımızın talimatları gereğince veremiyoruz. Ama rakam bizim için yüksek bir rakam. Şu ana kadar beklemediğimiz bir rakam., olduğu için bu tedbirleri aldık zaten. Çünkü test yaptığımız kişi ve pozitif çıkan kişi sayısına da bakıyoruz. Buradaki gelişim çok hızlı. Eğer biz bunun önünü kesmek ve burada karantina tedbiri uygulamazsak hem mahalle içerisinde hem de şehirle önünü kesemeyeceğiz. Kesemeyeceğimiz için ne yazık ki bu tedbiri almak zorunda kaldık” dedi.

Yaklaşık 830 kişilik nüfusu bulunan Danışmentli köyüne İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde giriş yaptı. Ekiplerin PSR testlerine gün içinde de devam edeceği öğrenildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün19
şaşkın9
kızgın6
gülücük3
hayran1
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın