Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’DE FINDIK FABRİKASI

EREĞLİ’DE FINDIK FABRİKASI

 Ereğli’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hibe desteğiyle tamamlanan fındık fabrikası törenle hizmete alındı.

Ormanlı beldesindeki fabrikanın açılış törenine Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür Vekili Can Parim, Alper Fındık ve Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Burhan Alper, çeşitli oda ve firma temsilcileri ile fındık üreticileri katıldı.Kaymakam Madenoğlu, burada yaptığı konuşmada, bölgede fındık alanında ciddi oranda üretim yapıldığını belirterek, kalite ve miktar bakımından önemli üretim potansiyeli bulunduğunu kaydetti.

Madenoğlu, şöyle konuştu:

’’Fındık borsasının nerede tescil edildiğini, fındık piyasasının nerede idare edildiğini öğrendiğimizde büyük hayal kırıklığına uğruyoruz. Almanya’nın fındık ile ilgisi olmadığı halde fındığın piyasasını belirleyen ülke olduğunu bilmek ve duymak bizi çok üzüyor. Fındık alanında her alanda olduğu gibi ülkemiz hak ettiği yere ve saygınlığa elbette ulaşacaktır. Ulaşması için böyle fabrikalara ihtiyacımız var.’’

Burhan Alper ise fabrika kurma çalışmalarına geçen yıl yüzde 50 devlet desteğiyle başladıklarını bildirerek, fabrikanın maliyetinin 2 milyon 500 bin TL olduğunu ifade etti.

Tesisin Ormanlı ve civarına büyük katkıları olacağına işaret eden Alper, tesiste yaklaşık 200 kişinin istihdam edildiğini sözlerine ekledi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo