Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLi'DE DÜN GECE !.

EREĞLi'DE DÜN GECE !.

Ereğli’de gece saatlerinde başlayan şiddetli yağış ve fırtına ilçede su baskınlarına ve ağaçların yıkılmasına neden oldu. Bazı araç ve iş yerleri sular altında kaldı.


Ereğli’de gece saatlerinde başlayan şiddetli yağış ve fırtına ilçede su baskını ve ağaçların yıkılmasına neden oldu. Bazı araç ve iş yerleri sular altında kaldı. Rögarların poşet ve diğer malzemelerle tıkanması yolları göle çevirdi.

Ereğli’de gece 02.30 sularında başlayan ve aniden bastıran şiddetli yağış ve fırtına özellikle çarşı merkezi ve Devrek yol ayrımı mevkiinde etkili oldu. Sel sularının taşıdığı poşet ve diğer malzemelerle rögarlar tıkanırken, yollar da göletler oluştu. İlçenin Cumartesi Pazarı mevkiinde araçlar sular altında kalırken, bazı vatandaşlar ise evlerine suya girerek gidebildi. İlçe merkezinde ise birçok iş yerini su bastı. Baskınla birlikte iş yerine gelen dükkân sahipleri suların çekilmesi ile birlikte temizlik işlemlerine başladı. Ereğli Belediyesi Temizlik işleri müdürlüğü ekipleri tıkanan rögarları temizlerken, yağış sonrası rögarlardan ayakkabı, pey şişe, poşet, plastik içecek kutuları, karton kâğıtların çıktığı kameralara yansıdı. Çıkan fırtınada ağaçların dalları kırılırken, iş yerlerinin önünde ki tenteler de fırtına nedeniyle yola savruldu. Çakan şimşekler ise gökyüzünde görsel şölen oluşturdu.

KORUBAŞI'NDA AĞAÇ DEVRİLDİ !.

 Ereğli 'de şiddetli fırtına ağacı devirdi. Ağacın devrilmesi ile kapanan yol itfaiye ekiplerinin çalışmasının ardından ağacın yoldan kaldırılması ile yeniden trafiğe açıldı.

Olay ilçeye Bağlı Korubaşı Mahallesi Ulugeçit Sokak üzerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre şiddetli yağış ve fırtına ağacın devrilmesine neden oldu. Devrilen ağaç yolu trafiğe kapattı. Mahalle sakinlerinin haber verdiği Ereğli Belediyesi İtfaiye ekipleri olay yerine gelerek ağacı yoldan kaldırdı. Ağacın kaldırılmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın18
üzgün7
kızgın4
hayran1
gülücük0
Real Ereğli

09 Ekim 2020 - 13:54

Sahilden başkada Ereğli hatırlanıp temizliğiyle ilgililenirse o zaman belki böyle şonuçlarla karşılaşmayız.

Ramiz tataroglu

09 Ekim 2020 - 09:30

Olmadı be başkanım bu sefer olmadı

vatandaş Metin

09 Ekim 2020 - 09:28

Siz sahile heykel çarşıya tulumba yapmaya devam edin...Yağmur yağacak önlem alan yok.Logarları temizlemek bu kadarmı zor.

Telefoncu esnaf

09 Ekim 2020 - 09:23

1 gün önce meteoroloji ve valilik uyarıyor, bizim tecrübeli belediyemiz logarları etrafı su basınca temizliyor.3 kere başvurdum, logarlar kapalı ptt inşaatının artıkları logarları tıkadı diye ama işleri çok her halde önlem alan olmadı. Şova devam çok güzel oluyor

Serkan Yıldız

09 Ekim 2020 - 09:17

Olsun pandemi bitince festival olacak. Ereğli'yi su basmış kimin umrunda.

un pazarı esnaf

09 Ekim 2020 - 09:00

Bu rahmet, bereket, Allah'tan gelen ama önlemini alacaksın. çarşının merkezinde bir şey yok. Koca Ptt binasının inşaat artıklarını temizlemeyen tecrünbeli belediyeye teşekkürler

Yorum Yazın