Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE CORONA ŞÜPHESİ !.

EREĞLİ'DE CORONA ŞÜPHESİ !.

Ereğli Devlet Hastanesin`de Corona şüphesi


Ereğli Devlet Hastanesine giden bir kişinin, coronavirüs şüphesi ile gözlem altına alındığı iddia edildi.  

İddiaya göre, Amerika ve Almanya’ya ya gittikten sonra Ereğli’ye dönen 23 yaşındaki bir kişi   kendisinin sıkıntısı olabileceği ihtimali üzerine hastaneye başvurmasının ardından, tedbir amaçlı gözlem altına alındı.

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karar gereği  hastanelere giderek durumundan şüphe eden herkes gibi bu kişi de,  gözlem altına alındı.  Söz konusu kişinin test sonuçları belli olana  kadar tedbir amaçlı gözlem altında tutulacağı öğrenildi.

 

REFAKATÇİLER BOŞALTILMIYOR, ZİYARETÇİLERE İZİN VERİLMİYOR…

Yine Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda, hasta yanında bulunan refakatçilerin de sabit kalması gerektiği, hastayı ziyaret etmek isteyenlere  izin verilmediği, ihtiyaç sağlanması için ise sadece bir kişiye izin verildiği öğrenildi.

Yetkililer yapılan işlemlerin tedbir amaçlı olduğu, endişe edilecek bir durumun söz konusu olmadığına vurgu yaparak, test sonuçları bekleneceğini açıkladı.

SON DAKİKA 

Bu arada bugün (Cumartesi) gece  saatlerinde  Ankara'ya gönderilen numunelerin sonuçlarının temiz çıktığı haberi geldi.

EREĞLİ'DE ALINAN TEDBİRLER !.

Karadeniz Ereğli Genişletilmiş Hıfzısıhha Kurulu’nun  koronavirüs konulu toplantı yaptı.

Toplantının ardından Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun imzası ile alınan kararlar kamuoyuna açıklandı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“25.02.2020 tarihinde Kaymakamlık makamında yapılan “Koronavirüs (Kovid-19) Tedbirleri” toplantısına ek olarak, 12.03.2020 günü Cumhurbaşkanımız başkanlığında yapılan toplantı kararlarına istinaden, genişletilmiş Hıfzıssıhha Kurulu tekrar toplanmıştır.

Yapılan bu toplantıda tüm kurumların görevleri çerçevesinde aldıkları kararlar ve yapacakları gözden geçirilmiştir.

Ülkemizin genelinde alınan kararlara ilave olarak, ilçe çapında alınması gereken hususlar görüşülmüştür.

Tatoğlu Kültür Merkezi, Erdemir Kültür Merkezi (EKM)’deki Kültür ve Sanat faaliyetleri ikinci bir düzenlemeye kadar ertelenmiştir.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’nün kapalı alandaki kısmı, ileri bir tarihe ertelenmiş, Atatürk Anıtındaki çelenk koyma kısmı icra edilecektir.

18-24 Mart tarihleri arasında yapılacak olan “Yaşlılara Saygı Haftası” etkinliklerinin tamamı ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Karadeniz Ereğli Belediyesince Okullarımızın ve Camilerimizin ilaçlanması ile ilgili gerekli hazırlıklar yapılmış ve program dahilinde icra edilmektedir.

Toplu taşıma araçlarının dezenfeksiyon çalışmaları Belediyece kontrol edilecektir.

Zabıta Müdürlüğü tarafından fiyat denetimlerine devam edilecektir.

Devlet Hastanemiz, Özel Sağlık Kuruluşlarına bağlı tüm personelimize konu ile ilgili eğitimler verilmiş ve gerekli tedbirler alınmıştır.

Vatandaşlarımızın yapılacak bilgilendirmeleri dikkatlice takip etmeleri, kamu kuruluşlarınca alınacak tedbirlere uymalarını;

Ayrıca Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanlığı’nın https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/bulasicihastaliklar-anasayfa web sayfasından konuya ilişkin bilgileri takip etmeleri faydalı olacaktır.      

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın80
kızgın28
üzgün13
hayran9
gülücük6
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın