Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE BAYRAMLAŞMA !.

EREĞLİ'DE BAYRAMLAŞMA !.

Ereğli`de geleneksel bayramlaşma töreni düzenlendi.


Ereğli'de Kurban Bayramı nedeniyle İnönü Parkı'nda bulunan Cam Kafe önünde bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. Çorumlu, alana birlikte geldiği Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile birlikte, alanda bekleyen protokol, siyasiler, STK’ler ve halkın bayramını tebrik etti.
KAZALARDAKİ  ARTIŞA DİKKAT ÇEKTİ!
Bir süre sonra konuşan Kaymakam Çorumluoğlu, iki yıldır kutlanamayan bayramları hatırlatarak, bu bayramlaşmayı kısıtlı imkanlarla pandemi kurallarına uygun olarak yapmayı uygun gördüklerini söyledi. Önemli mesajlar veren Çorumluoğlu şunları söyledi:
"Kısıtlı imkanlarla kutladığımız son bayram olmasını temenni ediyorum. Pandemi kurallarının biraz daha yumuşatılması ile birlikte vatandaşlarımız sıla-i rahime dönüyor. Yani yoğun bir şekilde ailelerini, büyüklerini memleketlerini, seyahate çıktılar. Bu sebeple yollarımızda şuana kadar Ereğli ilçemizde ölümlü kazamız olmamakla beraber yaralamalı çok sayıda trafik kazamız oldu. Bu güzel bayramları bu güzel enstantaneleri üzüntüye çevirmeyelim. Trafikte dikkat edelim."
YOĞUN BAKIM VE ENTÜBE SAYILARI!
Normalleşmenin son adımı olan 1 Temmuz’dan sonra, insanlarda rahatlama meydana geldiğini ifade eden Çorumluoğlu, şöyle dedi:
“Ne yazık ki hayatın gerçekleri ile de baş başayız. En son ilçemizdeki vaka sayılarının azlığına rağmen yoğun bakım ve entübe sayılarında ciddi bir artışımız var. Bu demek oluyor ki bu bayramda biraz daha kurallara dikkat edeceğiz. Bayram namazından itibaren gördüm ki insanlarımız 1 Temmuz'dan sonra sanki Kovid ülkemizi terk etmiş gibi sarılmalar, daha sıkı sarılmalar ne yazık ki bayram sonrası için bizi biraz daha kuşkulandırıyor. 
Esnafımızın ve vatandaşımızın daha önceki sıkıntıları yaşamaması için ve Eylül ayından itibaren okullarımızı daha rahat açabilmemiz için Ağustos ayını çok dikkatli geçirmemiz gerekiyor. Artık biz varyantları takip edemez hale geldik. İşin en temeli birbirimiz ile mesafeyi koruyacağız ve aşımızı olacağız.” 
DAHA FAZLA ÇALIŞMA VURGUSU!
Konuşmasında, birlik ve beraberlik vurgusu da yapan Çorumluoğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Ülkemizin daha rahat olabilmesi için titiz bir çalışmaya ihtiyacımız var. 
Ereğli özelinde birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya özen gösteriyoruz. 15 Temmuz ve benzeri etkinlikler birlik ve beraberlik içerisindeki kutladığımız yaşadığımız etkinliklerdir. Siyasi görüşümüz birbirimizden farklı olabilir, yaşantımız da farklı olabilir Ereğli'de bu ülkede yaşayanların iyi bir yaşam sürmesi için birlik ve beraberliğimizden ödün vermemiz gerekiyor. 
Ereğli'nin ülkemizin hizmete ihtiyacı var. İnşallah biz ekonomimizin daha iyiye gitmesi ile pandemi kurallarının hafifletilmesi ile birlikte bunu daha rahat gerçekleştirebileceğiz. İster kabul edin ister etmeyin ne yazık ki pandemi, yaşantımızı ve ekonomimizi sekteye uğrattı. Ne kadar kurallara uyarsak normal yaşam ve ekonomiye daha rahat ulaşırız. Ereğli güzel bir memleket, burada yaşayan arkadaşlarımız belki fırsatını biliyorlar, bilmiyorlar ama bizim gibi 30 yıldır Türkiye'nin değişik noktalarını gören ve gezen kişi bunu daha net görebiliyor. Daha güzel daha yaşanabilir hale getirmek için bizlerin daha fazla çalışması gerekiyor. İlçe Kaymakamı ve beraberimdeki çalışma arkadaşlarımız, daire amirlerimiz olduğu halde daha fazla çalışma yönünde gayret gösteriyoruz."

Bayramlaşma programına CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ereğli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Nuh Boyraz, siyasi partilerin ilçe başkanları, STK temsilcileri ve az sayıda vatandaş katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın