Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli’de 3 Bin Fındık Fidanı Dikildi

Ereğli’de 3 Bin Fındık Fidanı Dikildi

Zonguldak Valiliği, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğünün ortak projesi doğrultusunda Ereğli ilçesinde 3 bin fındık fidanı dikildi.

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, ilçeye bağlı Sakallar köyünde Zeki Uğuz’a ait tarlada fındık fidanı dikim töreni öncesi yaptığı konuşmada, fidanlara üreticilerin gözü gibi bakacağına inandığını belirtti.

Madenoğlu, "Fidanlar sadece aile ekonomisine değil ülke ekonomisine de katkıda bulunacak fidanlardır. Bunlardan elde edilecek fındıklarla biz ekonomimizi daha da güçlendireceğiz." dedi.

Sakallar köyü Muhtarı Mehmet Çinkılıç de devletin ve hükümetin tarım ile hayvancılıkta önemli destekler sağladığını vurgulayarak, "Bu arazide ancak fındık oluyor. Bu yüzden fındık bizim geçim kaynağımız. Fındığa destek konusunda gerekenler yapılıyor, inşallah güzel olacak. Fındık üreticisinin en büyük sorunu bölgede sayıları binleri geçen yabani domuzlardır. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Tarım arazilerine, ürünlerimize zarar veriyor. Domuz sürek avı yapılabilmesi için yetkililerden destek bekliyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Madenoğlu ve ilçe protokolü tarafından fındık fidanları toprakla buluşturuldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın