Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE 2 ŞÜPHE DAHA!.

EREĞLİ'DE 2  ŞÜPHE DAHA!.

Yurt dışında bir süre çalıştıktan sonra Ereğli’ye dönen bir kişi, Devlet Hastanesi’nde gözlem altına alındı.


Alınan bilgilere göre Sırbistan’da çalıştıktan sonra ilçeye dönen C.Ç.  bir süredir yaşadığı rahatsızlığının artması ve yüksek ateş şikayeti ile özel hastaneye başvurdu. Burada yapılan kontrollerinde Korona şüphesi olabileceği ihtimali üzerinde duran hastane yetkilileri C.Ç. yi Devlet hastanesine sevk etti. C.Ç. nin Devlet hastanesinde gözlem altına alındığı ve yapılacak olan testlerin sonuçlarının beklendiği öğrenildi.

Gün içinde gözlem altındaki kişi sayısının 2`ye çıktığı öğrenildi.

KAYMAKAM AÇIKLAMA YAPTI

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Sırbistan’dan Ereğli ve Alaplı ilçelerine gelen 7 kişiden ikisinin hastanede gözetim altında olduğunu ve test sonuçlarının beklendiğini ifade etti. Kaymakam Çorumluoğlu her iki ilçede de şu anda sıkıntılı bir durum olmadığını belirtti.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ilçede koronovirüs ile ilgili yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Sırbistan’dan yurda dönen biri Ereğli diğer altısı Alaplı’da olan 7 kişiden ikisinin yüksek ateş nedeniyle Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde gözetim altında tutulduğunu ve test sonuçlarının beklendiğini ifade etti. Her iki ilçede de şu ana kadar sıkıntılı bir durum olmadığını dile getiren Kaymakam Çorumluoğlu “Sırbistan’dan gelen biri Ereğli diğer altısı Alaplı ilçemizden 7 vatandaşımız var. 7 kişiden ikisi yüksek ateş şikayeti ile hastanemize başvurunca gözetim altına alındılar. Test sonuçlarını bekliyoruz. Diğer 5 kişide evlerinde kendilerini izole etmiş durumdalar. Onlarında takibi yapılıyor. Şu ana kadar her iki ilçemizde de testleri pozitif çıkan hastamız yok. Buda sevindirici bir durum. Hastanemizde sağlık personelimiz süreci çok iyi götürüyor. Bizde sürekli takibini yapıyoruz. Bu süreçte testler yapılmaya devam ediyor. Yurt dışından gelen vatandaşlarımızda önümüzdeki Çarşamba günü 14 günlük süreç doluyor. Sağlık Bakanlığımız ülkemizde olduğu gibi burada da süreci çok iyi bir şekilde yönetiyor. Her şey şeffaf bir şekilde açıklanıyor. Kamuoyundan gizlenen, saklanan bir bilgi yok, olması da mümkün değil. Vatandaşlarımızın korkuya yada paniğe kapılacakları bir durum yok. Bakanlığımız tarafından önerilen tedbirlere uymaya devam etsinler” dedi.

Kaymakam Çorumluoğlu halkı yalan yanlış bilgilerle korku ve paniğe sevk edecek paylaşımlarda bulunanlara karşıda gerekli cezai yaptırımları uyguladıklarını ifade etti.

Alınan tedbirler gereği acile hasta girişi tedbir amaçlı kapatıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın5
üzgün5
gülücük1
hayran1
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın