Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ DE 19 MAYIS…

EREĞLİ DE 19 MAYIS…

İşgal ülkelerinin Türk topraklarını işgale kalkıştığı dönemde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlayacak Kurtuluş Savaşı’nın fitilinin ateşlendiği gün olan 19 Mayıs 1919’un yıl dönümü, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde de törenle kutlandı.


İlçede, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Caddesi Bozhane mevkisinden çıkış alan ‘Gençlik Yürüyüşü’ ile başladı. Kortejin önünde büyük boyutlarda Atatürk posteri ile Türk Bayrağı tutuldu. İlçe protokolü de yürüyüşteki yerlerini aldı.  Çevredeki yurttaşlarında katılım sağladığı yaklaşık bir kilometrelik yürüyüş, Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’nda son buldu.
Burada Anıta çelenk konuydu, saygı duşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş, tören konuşmasında, milli mücadelenin başlangıcı olan anlamlı günün Türk gençliğine armağan edildiğini söyledi. Keleş, “atalarımız, bu milletin geçmişi ise gençlerimiz geleceğidir. Gençlere değer veren, onların en iyi şekilde yetiştirilerek kişilik ve özverili kuşaklar ile yarınlara hazırlayan milletler ancak geleceğe huzur ve güvenle bakabilirler” dedi.
Törende, kendilerine ödül kazandıran şiiri öğrenci Ayşe Ecem Azak, kompozisyon u ise Pelin Tuğba Yılmaz okudu. Öğrençilere, protokol üyelerince ödülleri verildi.
Tören kapsamında, İnönü Parkı’ndaki Gençlik Merkezi Tanıtım Standı açılışı gerçekleştirildi. Aynı ayanda spor gösterileri yapıldı. Satranç oynandı, sergilenen resimler görüldü.  

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın