Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli Çocuk ve Gençlik Meclisi seçimleri

Ereğli Çocuk ve Gençlik Meclisi seçimleri

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çalışmaları yürütülen 2017-2018 Çocuk ve Gençlik Meclisi başkanlık seçimleri gerçekleştirildi.


Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada, bilgi çağının ötesinde icatlar çağına gelindiğini söyledi. Gençlerin donanımlı, bilgili ve özgüvenli olmaları yönünde tavsiyede bulunan Uysal, şöyle dedi:
Önemli öğütler…
“Özgüvenli olabilmeniz için çok donanımlı ve bilgili olmanız lazım. Ne kadar çok bilgili bir toplum olursak o kadar çok geleceğimiz aydınlık olur. Bu yüzden sizlerin eğitimi çok önemli. Birincisi muhakkak özgün bir üniversite bitirin. Bu bir kere olmazsa olmaz. İkincisi bir tane yabancı diliniz muhakkak olsun. Mümkünse ikinci diliniz olsun. Artık dünya çok küçüldü makaleye, yayınlara, akademik çalışmalara ulaşmak çok kolay ancak bunu gezinebilmeniz için yabancı dilinizin çok iyi olması lazım. Benim öğretmenlerimize de önerim şu; bu çocuklarımızı yabancı dillere yatkın hale getirelim, bir ya da iki tane yabancı dil öğrenmek zorunda olduklarını hissetsinler."
YİĞİT ve MELEK oldu
Uysal’ın konuşmasının ardından ilk önce çocuk meclisi için seçim yapıldı. 15 adayın olduğu seçimin sonucunda Yiğit Eren Sönmez çocuk meclisinin başkanı seçildi. Gençlik Meclisi için yapılan seçimlerin sonucunda ise Melek Cıvak başkan olarak seçildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın