Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli bayramına sahip çıktı!..

Ereğli bayramına sahip çıktı!..

Ocu, şucu, bucu yoktu! Yüreği ‘Türkiye’ ve ‘Atatürk’ sevdası ile atan binlerce Ereğli’li, Cumhuriyet için yürüdü…


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ’Cumhuriyet Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.
Bayram kapsamında, gündüz düzenlenen etkinlikler sonrası akşam saatlerinde Fener Alayı yapıldı. Bağlık Karakolu önünde toplanan vatandaşlara belediye ekipleri tarafından Türk Bayrakları dağıtıldı. Yürüyüş 18.30’da başladı.
Yürüyüşün başlaması ile protokol üyelerinin ön sırada olduğu binlerce kişi, ellerinde Türk Bayraklarıyla meşale tutan sivil askerler ile birlikte Devrim Bulvarı’nda bulunan Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü. Yürüyüşte, ön kısım İstanbul Yolayrımından geçtikten 20 dakika sonra, arka kısımdaki en son grup ise aynı noktadan ancak geçebildi. Yürüyüşe yaklaşık 8 bin yurttaş katıldı.

Atatürk Anıtı
Anıt önünde ise ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Daha sonra bir konuşma yapan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, tüm yurtta olduğu gibi Ereğli’de de Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıldönümünü kutlamanın heyecanını, coşkusunu ve onurunu yaşadıklarını belirterek, "biz her türlü yokluğa, imkansızlıklara rağmen, hiçbir zaman kendimizi, özgüvenimizi kaybetmeden, bağımsızlığımızın müdahalesine müsaade etmeden, istiklal harbini kazanarak zaferle noktalamış bir Cumhuriyetin çocuklarıyız, evlatlarıyız, torunlarıyız. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun" dedi.
Kalabalık çalan 10. Yıl Marşı ile bir süre daha coşkulu dakikalar yaşadıktan sonra kutlamalar sona erdi.

-Katılım-

Cumhuriyet Yürüyüşü’ne Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, siyasi partilerin ilçe başkanları ve üyeleri, belediye başkan yardımcıları, kamu kurumlarının amirleri, ilçede bulunan sivil toplum örgütlerinin başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran5
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın