Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ERDEMİR’DEN 10 OCAK ETKİNLİĞİ

ERDEMİR’DEN 10 OCAK ETKİNLİĞİ

NTV, Cine5, Flaş ve Shov TV’lerinin kurucusu gazeteci Nuri Çolakoğlu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nün davetlisi olarak geldiği Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, burada görevli gazetecilerle söyleşide bulundu.


İlçede, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Erdemir Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenledi. Etkinlikte, Erdemir ve Ereğli’nin gelişimini anlatıcı ’Çelikten Gelecek 50 yıl’ adıyla hazırlanan kısa film izletildi. Ardından sahneye çıkan gazeteci ve televizyoncu Çolakoğlu, Türkiye’de gazetecilik ve basın tarihi konularında konuştu. 73 yaşındaki Çolakoğlu, kariyerinden bahsetti, çeşitli anekdotlar anlattı.
Söyleşinin son bölümünde gazetecilerin soru ve sorunlarını da dinleyen deneyimli televizyoncu, yaklaşık 40 gazete bulunan Ereğli’de, basın kuruluşlarının birleşerek ’daha gülcü olabilecekleri’ önerisinde bulundu.
Etkinlikte ayrıca, 1700’lerden günümüze dünya basın tarihinde ülkemizde yayınlanmış gazeteler sergilendi. Diğer yandan, söyleşi sırasında bir gazetecinin uyuklaması, meslektaşları içinde gülüşmelere neden oldu.

Erdemir Sivil Toplum Kuruluşları ve Kamu Kurumları Müdürü Gülşin Yöney, Kurumsal İletişim Müdürü (İç İletişim) Harun Özdemir, Basın Yöneticisi Cevat Bozkurt ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü çalışanı Haydar Özsu’nun da takip ettiği etkinliğe Zonguldak, Ereğli, Kozlu ve Alaplı’dan yerel muhabir, ajans muhabiri, köşe yazarı ile televizyon-gazete-radyo sahipleri katıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın