Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ERDEMİR’den Ödül!..

ERDEMİR’den Ödül!..

- Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) 4. Çilek ve Yaşam Heykel Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildiği bildirildi.


Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) 4. Çilek ve Yaşam Heykel Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildiği bildirildi.

Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) Kurumsal İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Erdemir’in, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi düzenlediği yarışma, Üniversitenin Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Erdemir Grup Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Banu Kalay Erton, yaptığı açıklamada, OYAK bünyesindeki Erdemir’de üretilen çeliğin, üniversitelerde heykel alanında eğitim gören genç yeteneklerin ellerinde bambaşka formlara dönüşmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Erton, yarışmanın birincilik ödülünü ’Przewalski’ isimli eseriyle Anadolu Üniversitesi’nden Ergün Arslan’ın kazandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“İkincilik ödülü ’İsimsiz’ isimli eseriyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Gamze Küçük, üçüncülük ödülü ise ’Varlık’ isimli eseriyle Anadolu Üniversitesi öğrencisi Mert Kaan Burmaz’ın oldu. Yarışma kapsamında ayrıca beş öğrenci Mansiyon, beş öğrenci Erdemir Özel Ödülü, beş öğrenci de Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Kurumumuzun varlık sebebi olan çeliğin kullanılmasıyla ortaya çıkan bu değerli eserleri İstanbul, Ereğli, İskenderun, Divriği ve Ankara’da sanatseverlerle buluşturmayı planlıyoruz. Grubumuz adına, ödül alan, yarışmamıza katılım gösteren, çeliği özenle yeniden şekillendiren ve sanatseverlere görsel şölen imkânı sunan tüm öğrencilerimizi kutluyorum.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın