Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ERDEMİR'DEN EĞİTİME DESTEK !.

ERDEMİR'DEN EĞİTİME DESTEK !.

Erdemir 230 öğrenciye tablet temin etti, 20 okula katkı sağladı.


Ereğli Kaymakamlığı’nın Ereğli’de uzaktan eğitime erişemeyen öğrenciler için düzenlediği kampanyaya 230 öğrenci için tablet temin ederek katkı veren Erdemir ilçedeki 20 köy okulunun “TSE Okulum Temiz” belgesi alabilmesi için eksikliklerinin giderilmesine de katkı sağladı.

 

Erdemir, ülke ekonomisine değer yaratırken, bulunduğu bölgenin toplumsal yaşamının zenginleşmesinde de aktif rol oynuyor, iş süreçlerinin bir parçası olarak değerlendirdiği toplumsal gelişime ve eğitime yönelik katkı faaliyetlerine devam ediyor.

Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Covid-19 salgını nedeniyle evinde bilgisayarı olmayan ve uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilere yönelik destek çağrısına Erdemir de katkı sağladı. Erdemir’in katkılarıyla, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere, 230 tablet temin edildi.

Ereğli’deki köy okullarına “Okulum Temiz” projesi için destek oldu.

 Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü’ şartlarını yerine getirmesinden dolayı “Okulum Temiz Belgesi” veriliyor.

Erdemir Ereğli’deki köy okullarında bu eksikliklerin giderilmesi, yüz yüze eğitime geçildiğinde öğrencilerin uygun hijyen koşullarında eğitim alabilmeleri için katkıda bulundu. Erdemir’in desteğiyle 20 köy okulunda “TSE Okulum Temiz” belgesi için gerekli hazırlıklar tamamlandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük6
kızgın1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın