Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ERDEMİR'DEN 1 MİLYON DOLAR !

ERDEMİR'DEN 1 MİLYON DOLAR  !

Erdemir Ereğli Eğitim Kampüsünün yapımı için Eğitim Vakfına 3 Milyon Dolar sözü verdi. 1 Milyon dolar vakıf hesabına yatırıldı.


Ereğli Kaymakamlığı ve ERDEMİR T.A.Ş. arasında Kdz.Ereğli Üniversite Kampüsünün yapılması ile ilgili protokol Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ ın himayelerinde imzalandı.

İlçe Kaymakamlığı sabah saatlerinde konuya ilişkin fotoğrafları basına servis etti.

Edinilen bilgilere göre Erdemir kampüs yapımı için 3 milyon dolar sözü  verdi ve  bu rakamın 1 milyon doları Ereğli Eğitim Vakfı’na yatırıldı.

ERDEMİR’DEN YAPILAN  AÇIKLAMA

Türkiye’nin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir, toplumsal gelişime yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Eğitime verdiği desteğe bir yenisini ekleyen Erdemir, Zonguldak Valiliği ve Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı ile protokol imzaladı. Dünyanın en büyük çelik üreticileri arasında yer alan Erdemir, üretimi ve istihdamıyla ülke ekonomisi için değer yaratırken, toplumsal gelişime yönelik faaliyetlerine bir yenisini ekledi.

Karadeniz Ereğli’de Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde bulunan ve üniversite kampüsü olarak tahsis edilmiş alana inşa edilecek fakülte ve eğitim binalarına Erdemir tarafından destek sağlanmasına ilişkin bir protokol imzalandı. Erdemir ile Zonguldak Valiliği ve Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı arasındaki protokol, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Erdemir Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Sinan Bozkurt’un katılımıyla 13 Ekim 2022 tarihinde imzalandı.

57 YILDIR BÖLGENİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR

Erdemir, Karadeniz Ereğli’de 57 yıldır bölgenin ve sanayinin can damarı olmayı sürdürüyor. Kuruluşundan günümüze bölgenin eğitim alanındaki ihtiyaçlarını mümkün olduğunca karşılayarak, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin eğitimine yönelik katkı sağlıyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük5
kızgın2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo