Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ERDEMİR’DE EYLEM...

ERDEMİR’DE EYLEM...

Türk Metal Sendikası ile Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) arasında 4 bin 700 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamamasının ardından, sendika üyesi işçiler iş yavaşlatma eylemi yaptı.

İşçiler, servislerle geldikleri Erdemir ve Bağlık kapı girişinde otobüslerden inerek iş yerlerine yayan gidip iş yavaşlattı.

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde taraflar arası tutulan uyuşmazlık zaptının ardından Erdemir yetkililerinin talebi doğrultusunda önceki gün bir araya geldiklerini ve görüşmede anlaşma sağlanamadığını söyledi.

Metal İşçileri Sanayicileri Sendikasının (MESS) İstanbul’daki binasında yapılan görüşmede işverenin ücret artışlarında ilk 6 ay saat ücretlerine 68 kuruş zam ve sözleşmenin 3 yıllık yapılmasını önerdiğini aktaran Ercan, şöyle devam etti:

"Erdemir adına masada bulunan MESS yetkililerine bu talebi kabul etmediğimizi, toplu sözleşme maddelerinin tamamının arkasında durduğumuzu belirterek toplantıdan ayrıldık. Erdemir’de çalışan işçilerimiz iş yavaşlatma eylemi gerçekleştirmiştir. Geldikleri servislerden Erdemir ve Bağlık kapı girişinde inen işçilerimiz yürüyerek iş yerlerine gitmiştir. Önümüzdeki günlerde genel merkezimizin talimatı ve arkadaşlarımızın istekleri doğrultusunda istediğimiz hak mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Erdemir işçisi üretmeye, ülke ekonomisine kazandırmaya devam etmektedir. Bizim tek istediğimiz işçimizin haklarını sonuna kadar savunmaktır."

Polis ekipleri de iş yavaşlatma eylemi sırasında Erdemir ana ve Bağlık kapı girişlerinde önlem aldı. 

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın