Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’Engelliler Çalıştay’ı Öncesi İstişare Toplantısı

’Engelliler Çalıştay’ı Öncesi İstişare Toplantısı

Engellilere verdiği önemi adlarına festival düzenleyerek gösteren Karadeniz Ereğli Belediyesi, zihinsel ve fiziksel engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve proje üretmek için yapacakları Çalıştay öncesi özel eğitim kurumlarıyla bir istişare toplantısı yaptı.

Belediye Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri sahipleri, özel eğitim öğretmenleri, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri ve Özel Çocuklar Koruma Derneği ile Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Aksoy katıldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın başkanlığındaki istişare toplantısından üst düzey ziyaret kararları çıktı.

03 Aralık Dünya Engeller günü öncesi yapılması planlanan Çalıştay’a Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Engelliler Federasyonu yetkililerinin de davet edileceği belirtildi.

Belediye olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını ve olacaklarını söyleyen Başkan Uysal, sadece fiziksel engelliler değil, tüm engellilerin de sorunlarının çözümü için uğraştıklarını belirtti.

Bu Çalıştay’ın gerçekleşmesi ile birlikte sorunların çözümünün daha da kolaylaşacağını hatırlatan Başkan Uysal, bu konuda yerel yönetimlerin yapacaklarını araştırmak üzere bazı büyükşehir belediyelerindeki örnek çalışmaların incelenmesi önerisinde bulunurken, bakanlığın ve hükümetin bu konudaki proje desteklerinden de faydalanmak istediklerini söyledi.

Böyle bir istişare toplantısının ilçede ilk kez yapıldığını vurgulayan katılımcılar, Başkan Uysal ve ekibine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo