Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Engelli vatandaşlara sanat evi

Engelli vatandaşlara sanat evi

Bartın Belediyesi’ce, 1929 yılında mezbaha binası olarak yapılan ve uzun süredir atıl durumda bulunan tarihi eski mezbaha binasınının “Engelsiz Sanat Evi” olarak revize edileceği bildirdildi.


Edinilen bilgiye göre, daire müdürleri ile alanda incelemede bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın, “Engelsiz Sanat Evi” projesi ile atıl durumda olan bu alanı düzenleyerek engelli vatandaşların güzel zaman geçirebileceği bir alan haline getireceklerini söyledi. Akın, engelli bireylerin işlevselliklerini en üst seviyeye çıkarmak, toplumsal yaşamlarını kolaylaştırmak, geleceğe güvenle bakabilmelerine katkı sağlayacak koşul, ortam ve olanaklarının sağlanması gerektiğini anlatarak şunları kaydetti:
“Karar mekanizmalarımızı engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak için hayata geçirdiğimiz proje ve hizmetlerimizle üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Bu kapsamda da 1929 yılında mezbaha binası olarak yapılan, uzun süredir atıl durumda bulunan tarihi eski mezbaha binasını engelli kardeşlerimizin hizmetine sunmak için Engelsiz Sanat Evi projesini başlattık. Öncelikle binanın tadilatı ve çevre düzenlemesi yapılacak. Daire müdürlerimizle alan incelemesinde bulunarak neler yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Bu alanı çok iyi şekilde değerlendirerek engelli vatandaşlarımızın güzel zaman geçirebileceği bir alan haline getireceğiz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın