Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ENDİŞELİ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR!.

ENDİŞELİ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR!.

- Göçükte mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmaları sürüyor


Zonguldak’ta özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan iki işçiyi kurtarma çalışmaları 20 saattir devam ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli ile Zonguldak Valisi Ali Kaban, endişeli bekleyişin sürdüğü maden ocağını ziyaret etti.

Edinilen bilgiye göre dün akşam saatlerinde Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde özel bir maden ocağında tavan göçmesi sonucu iki işçi mahsur kaldı. Yaklaşık 20 saattir işçileri kurtarma çalışmaları sürerken işçi yakınları da ocak önünde endişeli bekleyişini sürdürdü.
Zaman zaman fenalaşan madenci yakınlarına olay yerinde ilk müdahaleyi sağlık ekipleri yaptı. 112 ve AFAD ekiplerinin yanı sıra TTK tahlisiye ekipleri de göçükte kalan iki işçiyi kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.Maden girişinden 600 metre ileride yaşanan göçükte maden işçileri Volkan Köroğlu ve Tayfun Keskin’e ulaşma çalışmaları sürerken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli de Ankara’dan Zonguldak’a hareket etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın