Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

En güzel çilek, en güzel çilekli pasta yarışması

En güzel çilek, en güzel çilekli pasta yarışması

- En güzel çilek, en güzel çilekli pasta yarışması


Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri’nin üçüncü gününde Belediye Kestaneci Piknik Alanı’nı yağmura rağmen doldu. Şenlikler kapsamında jüri üyeleri, En güzel Osmanlı Çileği, En Güzel Çilekli Pasta ile Osmanlı Çileği Bilgi Yarışmasında dereceye girenleri belirledi.

Karadeniz Ereğli Belediyesi ve Osmanlı Çileğini Üreticileri Koruma ve Yaygınlaştırma Derneği ile birlikte gerçekleştirilen yarışmalara katılım çok yüksek oldu. Ziraat Mühendislerinden oluşan Jüri üyeleri Osmanlı Çileği’nin tadına, kokusuna ve ambalajına göre değerlendirme yaptıkları belirttiler.  

27 yarışmacının katıldığı en güzel Osmanlı Çileği dalında birinciliği Maksude Babaoğlu, ikinciliği Nazmiye Doğru, üçüncülüğü ise Sevinç Kura kazandı. Yarışmacılara ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak verdi.

Çilek Mansiyon ödüllerinde ise derece giren Çağla Doğan, Fikriye Keskin, Galip Keskin, Emine Yaman ve Yadigâr Tuna oldu. Bu yarışmacılara da altın ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay verdi.

En Güzel Çilekli Pasta Yarışmasında ise birinciliği Dilek Dilaver Yavuz, ikinciliği Meryem Şendil ile Şule Yağız paylaşırken, üçüncülüğü de Sevval Koyuncu aldı. Yarışmacılara ödülleri ise Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağlar tarafından verildi.

Osmanlı Çileği Bilgi Yarışmasında birinciliği Seray Avşar, ikinciliği Binnur Doğan, üçüncülüğü de Orhan Doğan kazandı. Yarışmacılara altın ödülü ise Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago tarafından verildi.

Osmanlı Çileği Üreticileri Koruma ve Yaygınlaştırma Derneği Başkanı Şaban Çetinkaya’da yağmura rağmen alanı dolduran Ereğlililere ve bu imkanı tanıyan ve Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve personeline teşekkür ederek, Osmanlı Çileği’ni yaşatmak için daha profesyonelce çalışacaklarını belirtti. 

 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın