Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’EN AZ 5-6 KİŞİ ŞİFA BULACAK’

’EN AZ 5-6 KİŞİ ŞİFA BULACAK’

Zonguldak’ta beyin ölümü gerçekleşen üniversite öğrencisinin organları, nakil bekleyen hastalara umut oldu. 

Devrek ilçesinde kestiği ağacın altında kalarak ağır yaralanan ve Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Muhammet Recep Çömez (16), müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Beyin ölümü gerçekleşen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencisi gencin organları, ailesi tarafından bağışlandı. Bunun üzerine Çömez’in kalbi, karaciğeri, böbrek ve korneaları, aynı hastanede gerçekleştirilen operasyonla alındı.

Organlar Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ile İstanbul Florence Nightingale Hastanesine nakledildi.

Organları bağışlanan Çömez’in ağabeyi Burak Çömez, gazetecilere yaptığı açıklamada, doktorların kendilerine kardeşinin beyin ölümünün gerçekleştiğini söylemelerinin ardından aile olarak organları bağışlama kararı aldıklarını belirtti. 

Doktorların başarılı bir operasyonla kardeşinin kalp, karaciğer, böbrek ve kornealarının alındığını ifade eden Çömez, "Kardeşimin organlarının nakil bekleyen hastalara umut olması gurur verici. Acımız büyük ama kardeşimizin organları ile en az 5-6 kişi şifa bulacak." dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo