Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN TEPKİ!..

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN TEPKİ!..

Zonguldak’ta, Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik soruşturma kapsamında kent merkeziyle Ereğli ve Çaycuma ilçelerindeki bazı kreş, okul ve dershanelerde yapılan arama sırasında "öğrencilerin korktuğuna" yönelik iddiaları İl Emniyet Müdürü operasyon görüntüsünü de paylaşarak yalanladı.

Basınla paylaşılan yaklaşık 1,5 dakikalık görüntüde, 7 Ağustos Cuma günü Ereğli’deki kreşe giden güvenlik güçlerinin arama kararıyla ilgili görevli kadına bilgi verişleri, kadının da binada öğrencinin olmadığını söyleyişi yer aldı.

İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada, "Paralel Devlet Yapılanması"yla ilgili bir ihbar ve devamında yapılan çalışmalar neticesinde Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının talimat yazısıyla tahkikat yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca ilgili Sulh Ceza Mahkemelerinden alınan usulüne uygun arama kararları uyarınca, yapıya bağlı üç ayrı şirket çatısı altında faaliyet yürüten eğitim kurumlarında arama ve el koyma işleminin 7 Ağustos saat 09.00 sıralarında eş zamanlı olarak yerine getirildiğini aktarıldı.

Arama esnasında anılan kurumlara ait binalarda öğrenci ya da veli bulunmadığı, sezon itibarıyla eğitim faaliyetinin de yürütülmediği  bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gerek adli arama sırasında gerekse sonrasında, bir kısım medya organlarında bazı maksadını aşan haber ve videolar yayınlandığı görülmüştür. Kurumumuzu yıpratarak adli soruşturmayı etki altına almaya yönelik olduğunu değerlendirdiğimiz bu yayınlar içerik itibarıyla sonradan kurgulanmış olup, halkımızın zihninde farklı algılar oluşturmaya yönelik böylesi asılsız haberlere itibar edilmemelidir."

Zonguldak’ta "Paralel Devlet Yapılanması"na  4 dershane, 2 kolej ve bir kreşte arama yapılmış, incelenen bazı dokümanların yanı sıra, bilgisayarlara el konulmuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın