Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ELLER HAVAYA TESİS MANİSA’YA !.

ELLER HAVAYA TESİS MANİSA’YA !.

Ereğli`ye yapılacak yatırım neden Manisa’ya kaydı?


  • Yerel seçim öncesinde 20 Şubat 2019 tarihinde basına yaptığı açıklamada “Erdemir Ereğli’de yeni yatırım kararı aldı. Ereğli’de inanılmayacak derecede bir hareket olacak. Erdemir Genel Müdürüne, Erdemir Yönetim Kuruluna ve OYAK Yönetimine şükranlarımı sunuyorum. Belediye Başkanı olduğumda Erdemir’in hep emrinde olacağız” diyen Posbıyık’ın sözünü ettiği yatırım, yine Posbıyık’ın Erdemir’e yönelik yaptırımları nedeniyle Manisa’ya kaydı.

 

  • OYAK yönetiminin 1 yıl önce proje çalışması, 6 ay önce ise yer tespitini yaptığı tesisi ilk etapta Ereğli’de kurmayı planladığı ancak,  festivale istediği desteği alamayınca Erdemir’e yönelik karalama kampanyası başlatan, Erdemir’e gözdağı vermek için biri danışman 8 belediye personeline fabrika içinde aylardır ölçüm yaptıran Belediye Başkanının tutumu nedeniyle, yılda 13000 ton yerli zırh çeliği üretecek tesis için Manisa’da karar kıldığı öğrenildi. Söz konusu tesis, kısa süre içinde deneme üretimine başlayacak.
  •  

Haber Merkezimiz, MÜSİAD Başkanı Abdulkadir Çınar’ın “OYAK Grubunun zırh çeliği üretilmesi noktasında Manisa’da ciddi adımlar attığını, deneme üretim aşamasını tamamlayıp yakın bir zamanda savunma sanayimizin ihtiyaç duyduğu bu ürünün üretimine başlayacağına dair sevindirici bir gelişmeden de haberdar olduk.” açıklaması sonrası konuya ilişkin yaptığı araştırmada çok çarpıcı bilgilere ulaştı.

Oyak’ın Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem) bünyesinde kurmayı planladığı ve deneme üretimi yapma aşamasına gelen tesis için önce Ereğli’yi düşündüğü,  ancak Belediye Başkanının OYAK’a yönelik tavır, çıkış ve eylemleri nedeniyle yer değişikliğine gittiği öğrenildi.

Manisa’da faaliyete geçecek Erdemir’e ait Milux Oy fabrikasında yılda 13000 ton yerli zırh çeliği üretilmesi hedefleniyor. 2020 sonrasında kapasite yıllık 20000 tona çıkarılacak. Erdemir’den temin edilecek ham yassı çelik mamulleri Manisa’daki fabrikada zırh çeliğine dönüştürülecek.

 Manisa’daki fabrikaya Erdemir tarafından Hollanda’dan satın alınan Milux Oy şirketinin teknolojisi transfer edilecek. Bu yolla Türkiye’de henüz üretilemeyen zırh çeliği üretilecek.

SEÇİMDEN ÖNCE 20 ŞUBAT’TA BU TESİS İÇİN NE DEMİŞTİ!

Erdemir’in Ereğli’de yatırımlar kararı aldığını söyleyebilirim. Erdemir Genel Müdürünü, Erdemir Yönetim Kurulunu, OYAK Yönetimini Ereğli halkı adına, şahsım adına gönülden şükranlarımı sunuyorum ve gönülden alkışlıyorum. Bu yatırımlarla birlikte büyük bir hareket olacak Ereğli’de, inanılmayacak derecede bir hareket olacak Ereğli’de. Belediye Başkanı olduğumda Erdemir’in hep emrinde olacağız.”

PLATFOM ÜYELERİNİN HABERİ BİLE YOK !.

Gelinen noktada her biri Ereğli’nin istihdamı ve geleceğini planlayan ancak bu süreçte Ereğli Belediye Başkanı ile hareket eden siyasi parti, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerinin bu gelişme sonrası nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın10
şaşkın4
gülücük3
hayran2
üzgün2
Yazik ettin

27 Kasım 2019 - 20:15

Seni başa getirenler düşünsün. Tersaneleri bile bitirdin. Ekonomik olarak bitirdin senelerdir eregliyi. Festivaller doyursun seni..

Ereglili can

27 Kasım 2019 - 07:58

Ne gerek var yatirima biz ereglili olarak top yekun egleniyoruz festivallerde karnimizda doyuyor hamsi festivalinde bir yillik hamsi yedik öbür festivale kadar acikmayiz yollar patates tarlasi gibi olmuş bize ne ereglili diger illere göç ediyormuş kim takar bizim festivallerimiz var

Kdz ereğliye yazık ettiler

26 Kasım 2019 - 19:36

Posbıyık erdemirle kavgası yatırımların manisaya kaydırdı başkan zil takıp.oynar şimdi

Erdem dökmeci

26 Kasım 2019 - 15:16

Hadi psbiyiğin kendi işi gücü planı var da kemdi menfaat kavgasını veriyor.yanındaki ticaret erbapları bilmiyor mu görmüyor mu olan biteni,posbiyiğin kayıgına binmişler el birliğiyle ereğliyi uçuruma taşıyorlar!

Ereğlili silivri

26 Kasım 2019 - 14:17

Sayin posbiyik ve avaneleri inşallah rahat olmezsiniz surunursunuz bizm eregliden gitmemize sebep oldunuz cikarlariniza kendi kazanciniza eregli yi yaktiniz allah sizi bildigi gibi yapsin

Yavuz kurt

26 Kasım 2019 - 12:58

Birilerini formen yapınca , oğlunu işe sokup üstüne lojman alınca , festivale para alınca Erdemir iyi , festivale para vermeyince kötü , hadi ordan

Erdi kaya

26 Kasım 2019 - 12:44

Yazıklar olsun

Kemal Erdoğan

26 Kasım 2019 - 11:25

şaşırdık mı HAYIR !. maffettin ereğliyi gençlerimiz dışarı gidiyor çalışmak için """"YATACAK YERİN YOK"""" !................. üstünde o kadar kul hakkı varken nasıl yaşıyabiliyorsun sayın Posbıyık...

Yorum Yazın