Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EMEKLERİNİ SERGİLENİYOR

 EMEKLERİNİ  SERGİLENİYOR

Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği (EVEDER) Yönetimi  tarafından organize edilen “El Sanatları Emekçileri” tanıtım sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Haber merkezi - Kdz. Ereğli Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda, “El Sanatları Emekçileri” tanıtım sergisinin açılışı 03 Mart 2016 Perşembe saat 12:00’da yapıldı.

Açılışa, ERDEMİR Vakfı Başkanı Murat Kayıkçı, ERDEMİR Kurumsal İletişim Şefi Cevat Bozkurt, etkinliğin ev sahibi EVEDER Başkanı Bahattin Şenay ve yönetimi, Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı İ.Necati Günay ve davetliler katıldı.

Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği’nin sosyal ve kültürel ağırlıklı faaliyetlere önem verdiğine dikkat çeken dernek başkanı Şenay; “Sergimize iştirak eden tüm davetlilerimize teşekkür ediyorum. Üç gün boyunca açık olacak sergimizdeki ürünler bölgemizdeki el sanatçıları tarafından hazırlanmıştır. Tüm halkımızı bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederek, önümüzdeki dönemlerde de yapmayı düşündüğümüz etkinliklerde bir arada olmayı ümit ediyoruz” dedi.

Sergiyi gezen davetliler, birbirinden güzel el işlemeleri, aksesuarlar, tablolar, Kdz. Ereğli ve bölgemize özgü görsel yapıtlar, Devrek Bastonu, Osmanlı dönemi ve Cumhuriyet dönemi ve savaş dönemlerine ait yapıtlar, manzara resimleri, ahşap işlemeler, yağlı boya çalışmaları hakkında sergi sahipleri tarafından bilgiler edindiler.

El Sanatları Sergisi’nin, 05 Mart 2015 Cumartesi saat 17:00’a kadar açık kalacağı belirtildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın