Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EĞİTİMİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

EĞİTİMİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı tarafından ilçedeki eğitim sorunlarının tespitine ilişkin değerlendirme toplantısı düzenlendi. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali Azar, BEÜ Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr.Yüksel Ayaz, BEÜ Ereğli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.İlhan Karataş, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza Eryiğit, İsmail Aksoy, Bahattin Girgin, Öner Akyürek’in konuşmacı olarak katıldığı program Erdemir Kültür Merkezinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.  

Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, ilçede tekli eğitime geçişi yüzde 50 oranında tamamlandığını hatırlatarak, "Bu bölgenin çocukları iki yıl içerisinde tekli eğitime geçecek. Bu bir şekilde çözümü bulunacak ve geçecek. 2017-2018 hedefimiz var, binalaşma, fiziki şartların iyileştirilmesi ile bunu başaracağız" ifadelerine yer verdi.  

 

"SORUNLARI DİNLEYELİM İSTEDİK"

Ereğli Kaymakamı Nazım Madeoğlu yaptığı konuşmasında ilçedeki okul ve okul aile birliği yöneticilerin taleplerini dinlemek için toplandıklarını söyledi. Madenoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Milli Eğitimimizin sorunlarının ne olduğunu, nasıl çözülmesi gerektiğini önerilerin ne olduğunu bunların nasıl yerine getirileceğini içimizde eğitim ile ilgilenen arkadaşlar olarak bilmeyen yoktur. Biz istedik ki bir de katılımcılardan duyalım. Devletin eğitim ile ilgili yöneticileri ile sivil toplum kuruluşu olarak adlettiğimiz okul aile birlikleri ve diğer ilgililer yan yana gelsin sorunları bir kez daha dinleyelim dile getirelim, önerileri alalım. Bunları da zaman içerisinde uygulayalım. Sadece okullarımızın değil yükseköğretimin de sorunlarını önerilerini masaya yatıralım istedik. Bu toplantı aile toplantısıdır. Milli Eğitim ile ilgilisi olanları davet ettik. Hedeflerimizden biri ikili eğitimi kaldırıp tekli eğitime geçmek"   

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın