Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EĞİTİMDE YENİ DÖNEM !

EĞİTİMDE YENİ DÖNEM !

İl genelinde eğitimde yeni dönem hazırlığı tamamlandı.


Zonguldak İl Milli Eği̇ti̇m Müdürü Züleyha Aldoğan, “12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak olan 2022-2023 eğirim öğretim yolunda, ilimiz genelinde yaklaşık 7 bin 800 öğretmenimiz ve 105 bin öğrencimizle buluşacağız” dedi.


Müdürü Aldoğan, yaptığı değerlendirmede, yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarını eksiksiz tamamlamak için çalışmaları yaz tatilinin ilk haftasında başlattıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:
“2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında ilimiz bünyesinde toplam 205 okul ve kurumun büyük onarım ve bakımlarının yapıldı, doğalgaz bağlantısı gelen toplam 46 okulumuzun doğalgaz dönüşüm işi tamamlandı, ilimizin yatırım programı kapsamında ilimize toplam 26 yeni okul ve kurum kazandırıldı, Bakanlığımızca başlatılan kullanılmayan köy okullarının eğitime kazandırılması kapsamında şu ana kadar Zonguldak'ta  ‘Köy Yaşam Merkezi’ açıldı, diğer köylerdeki çalışmalar da sürdürülmektedir.’’
“YENİ, GÜVENLİ VE MODERN…”

Müdür Aldoğan, il merkezinde bulunan 4 okula yönelik Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen deprem tahkik raporları sonucu Yayla Ortaokulu, Üzülmez İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu için yıkım kararı; Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi için güçlendirme kararı verildiğine dikkati çektiği açıklamasını, şöyle sürdürdü:
“Yine, daha önce yapılan deprem tahkiki sonucunda Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için de güçlendirme kararı verilmiştir. Çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin güvenliğinin birinci öncelikleri olduğunu belirtip, mağduriyet oluşturmayacak biçimde gerekli planlamalar yapıldı. Bu kapsamda; Yayla Ortaokulu anasınıfı 5. 6. ve 7. sınıflarının Fener İlkokuluna, 8. sınıflarının tam gün eğitime geçirilerek Saime Toptan Sosyal Bilimler Lisesine, Üzülmez İlkokulunun Dilaver İlkokuluna, Cumhuriyet Ortaokulunun Rüzgarlımeşe İlkokuluna, Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesinin Fener Anadolu Lisesine ve Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Karaelmas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine taşınarak eğitim öğretime devam edecek. Taşınan okullarımızın yerine yapılacak yeni okullar ile deprem güçlendirme yapılacak okullar için çalışmalara başlandı. Okul projeleri hazır ve yeni yapılacak okulların 2022 yatırım programına dahil edilmesi için teklifte bulunuldu. En kısa sürede ihtiyaçları giderilmiş, depreme karşı güvenli, teknolojiye uyumlu, çevre dostu, modern mimaride yapılacak okullarda öğrencilerimizi karşılamak için İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm imkanlar seferber edildi.

2022-2023  eğitim öğretim yılında Zonguldak’ımızın eğitim alanında hiçbir sorunu kalmayacak. 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak olan 2022-2023 eğirim öğretim yolunda, ilimiz genelinde yaklaşık 7 bin 800 öğretmenimiz ve 105 bin öğrencimizle buluşacağız.
Bu vesileyle Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’e, Zonguldak eğitim ailesi olarak, şükranlarımızı arz ediyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo