Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI

DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI

Ereğli`de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101 yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.


Ereğli'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101 yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Ulusun bağımsızlık mücadelesi verildiği Kurtuluş Savaşı yıllarında, 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla Türk Ulusunun Dünya’ya bağımsızlığını ilan edilişi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü Dünya çocuklarına armağan edişi nedeni ile yurtta olduğu gibi Zonguldak ili Ereğli ilçesinde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri gerçekleştirildi.

Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı önündeki törende İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Anıta çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Marşın söylendiği sırada göndere Türk Bayrağı çekildi. Güne ilişkinse İzmirlioğlu İlk Okulu Müdürü Cem Akbaş konuştu. Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği çocuklara sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Akbaş, şöyle dedi:

“Cumhuriyetimizin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuk ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, onlara bir de bayram armağan etmiştir. Bugün de bize düşen; hem Atamızın emanetlerinin sahipleri olduğumuzu göstermek hem de Atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel bir biçimde yad etmek olmalıdır. 23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır. Bu bayramlar, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bugünlerde, bize bu cennet vatanı çanları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini daha nasıl iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız.”

Törende, daha önceki yarışmada kendisine birincilik ödülü getiren şiirini okuyan öğrenci Hümeyra Ceren Kurt, mısralarındaki sözleri ile duygu dolu anlar yaşattı. Yarışmalarda ödül alan öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.

KÜÇÜK GAZETECİLER RÖPORTAJDA

Diğer yandan çocuk gazeteciler, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ve İlçe Milli eğitim Müdürü ile röportaj yaptılar. Törenin sona ermesi ardından, alandaki gazetecilerle bir arada bulunan Gazeteci Fikri Kapan’ın 7 yaşındaki torunu İlkokul 1. Sınıf öğrencisi Duru Ayten ile Demirören Haber Ajansı, Değişim Gazetesi muhabiri Gazeteci Sinan Kabatepe’nin oğlu 8 yaşındaki ilkokul 2. sınıf öğrencisi yağız Kabatepe, İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Başkanı Halil Posbıyık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aksoy’a sorular yönelttiler.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın