Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI!..

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI!..

Karadeniz Ereğli Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1950-53 yılları arasında yaşanan Kore Savaşı’nın anılarını anlatan ’Kore Savaşı Unutulmamalı’ konulu fotoğraf sergisi, Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda açıldı.

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile açılışı yapılan sergiye, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Belediye Başkan Vekili Ayhan Atay ve bazı Daire Müdürleri, mahalle muhtarları, Karadeniz Bölge Komutanlığı subay ve askerleri, yaşayan 2 Kore Gazisi Emekli İstikam Çavuşu Turan İnan ve Emekli Kıdemli Albay Cevdet Evinç ile diğer gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Sergiye gelen tüm konuklara ’Kore savaşı Unutulmamalı’ konulu fotoğraf sergisine hepiniz hoş geldiniz’ diyen Başkan Vekili Atay, açılışta yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Amacımız, bu fotoğraf sergisiyle sizleri geçmişe götürmenin yanında vatan uğruna ölümü göze almış kahraman gazilerimizi onurlandırmaktır. Bu bağlamda Ereğli’den giderek Kore’de savaşmış iki kahraman gazimizle ve vatan için savaşmış tüm gazilerimizle de ne kadar gurur duysak azdır. Bu vesileyle son günlerde ülkemizin birlik ve beraberliği bölmeye yönelik yaşanan terör olaylarında hayatlarını yitiren şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet gazilerimize de sağlık dolu bir ömür diliyorum.”

Sergi sonrası savaşı anlatan yaşayan iki Kore Gazisinin röportajının yer aldığı kısa film izlendi. Kore Gazileri, protokole ve denizci askerlere Kore savaşını ve savaş ile ilgili detayları ve anlatarak sergiyi gezdirdi.

19 Eylül 2015 tarihine kadar gezilebilecek olan fotoğraf sergisi, daha sonra düzenlenen kokteyl ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın