Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DURUM İYİ DEĞİL!

DURUM İYİ DEĞİL!

ZONGULDAK
Zonguldak’ta, aşırı yağış nedeniyle evini su bastığını söyleyen Ahmet Arslan (74), durumun olabileceğini tahmin ederek daha önce belediye başvuruda bulunduğunu bildirdi.
Zonguldak’ta, şiddetli yağmur nedeniyle kayan toprak parçaları suyla birlikte çamura dönüştü. Bahçelievler Mahallesi Yunus Emre Caddesi’nde ikamet eden Arslan ailesi, sahura kalktıkları sırada evlerine dolan çamur nedeniyle adeta şok yaşadı.
Çamur deryasına dönen evlerini sabaha kadar temizleyen aile, bir süre önce dilekçe vermelerine rağmen yetkililerin gereken çalışmayı yapmadığını iddia etti.
Ahmet Arslan, gazetecilere açıklamasında, üç ay önce Zonguldak Belediyesi’ne dilekçe verdiklerini söyledi. Yetkilileri uyarmasına rağmen evlerini sel bastığını öne süren Arslan şöyle dedi:
"Burası üç ay önce yapıldı. Defalarca müracaatlarım oldu. Fen İşleri Müdürü’ne telefon açtım fakat beni ciddiye almadılar. Burada toprak boştaydı. Yapılacağını söylediler ama bir an evvel yapılması gerekiyordu. Fakat o gün bu gündür yapılmadı. Dilekçe verdim en sonunda. Burada bir şey olursa mesuliyet belediyeye ait dedim. Bu sabaha kadar uyumadım. Evimin bir tanesi yeni yapılmış daireydi hiç bir eşya kalmadı."
Öte yandan sel sularının dolduğu bazı işyerleri ile BEÜ Farabi Kampüsü’nde de temizlik çalışmaları devam etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın