Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Dünya Öğretmenler Günü’nü kutladılar

Dünya Öğretmenler Günü’nü kutladılar

Karadeniz Ereğli’de 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen Dayanışma ve Kaynaşma Gecesi’ne, Eğitim Sen Karadeniz Ereğli İlçe Temsilciliği’nin ev sahipliği yaptığı bildirildi.


Edinilen bilgiye göre, Ereğli’de Mühendisler Derneği’nde düzenlenen geceye Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Pınar Akbaş, temsilcilik yönetim kurulu üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika üyesi öğretmenler katıldı. Temsilci Akbaş, burada yaptığı konuşmada ülkenin bir baskı, korku ortamında bulunduğunu öne sürerek şunları söyledi:
“Her zaman en büyük umut siz Eğitim Sen’lilersiniz. Bütün bu sorunlara karşı kaya gibi sert durabilen, baskılara zulümlere boyun eğmeyen, el açmayan, ders veren, umutlar olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Tecrübeli ağabeylerimiz ablalarımız da burada bizi hiç yalnız bırakmıyorlar, bundan sonraki mücadele yolculuğunda sizin tecrübeleriniz bize umut olacaktır. Bizi burada yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz,  Dünya Öğretmenler gününüz kutlu olsun.”
Gecede,  2018 yılında emekli olan Mürsel Kurt ve Metin Küçükaslan’a Eğitim Sen adına plaket takdim edildi. Sendikaya yeni üye olan öğretmenlere rozetleri takıldı.
Aralarında Eğitim Sen üyesi öğretmenlerin de bulunduğu topluluğun canlı müzik icra ettiği gecede, Ressam ve Ruhi Su Korosu üyelerinden İrfan Ertel kısa bir resital gerçekleştirdi. Eğitim Sen üyesi öğretmenler gecenin ilerleyen sırasında halaylar çekerek eğlendi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın