Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DÜN GECEDEN NOTLAR..

DÜN GECEDEN NOTLAR..

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Kdz. Ereğli’deki demokrasi nöbeti sürüyor. Nöbetin 16.gecesi yine Atatürk Anıtı önünde buluşan Ereğli halkı demokrasiye sahip çıkma adına meydanı boş bırakmıyor.

15 gündür sabah ezanına dek ilçe halkıyla nöbetini sürdüren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Hakkâri Çukurca’da çıkan çatışmada şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, “Şehitlerimizin ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı ve yaralı askerlerimize şifa diliyorum” dedi.

Başkan Uysal demokrasi nöbetinde 15 gündür kendilerini yalnız bırakmayan Ereğli halkıyla gurur duyduğunu ifade ettiği konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

“Bizler, 15 Temmuz’u, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu geceyi yaşatmak için anıt bölgesine ’15 Temmuz Bulvarı’ adının verilmesini belediye meclisine sunacağız. Artık İlçemizdeki bazı caddelerinde adının değişmesi gerek. Darbeyi hainlere attığı ilk kurşunla önleyen Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’n de adını yaşatma düşüncemiz var.

Bundan sonra kendimize olan özgüvenimizin artmasıyla birlikte ülkemizin, şehrimizin geleceği daha aydınlık, daha parlak olacak. Bizler gibi sizlerde buna inanıyorsunuz. Bu demokrasi nöbetlerinde bizi asla yalnız bırakmayan özellikle kadınlarımıza minnettarız. Çünkü onlar bizlerden daha fazla çocuklarını, geleceklerini düşünürler. Onların olduğu her yerde başarı, temizlik ve huzur vardır“ ifadelerini kullandı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın